Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
poniedziałek
3 października
temperatura: 11°C
wiatr: 24,9 km/h
opady: 0,0 mm

Minister Pracy i Polityki Społecznej z wizytą w Gręboszowie

W niedzielę, 12 kwietnia br. w Gręboszowie gościł Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz, który spotkał się z mieszkańcami gminy i przedstawicielami samorządu gminnego. W spotkaniu udział wzięli m. in.: Starosta Powiatu Dąbrowskiego Tadeusz Kwiatkowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Bigos, Wójt Gminy Krystyna Świętek, Przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon.

Minister Kosiniak – Kamysz przedstawił zebranym priorytety, które jego resort opracował i wdrożył w ramach polityki społecznej oraz prorodzinnej. Są to: dłuższe urlopy macierzyńskie, świadczenia rodzinne, „Karta Dużej Rodziny”, która przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta wydawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny przez wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dzięki karcie osoby z rodzin wielodzietnych mogą korzystać m.in. z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe. Minister zachęcał, aby władze samorządowe w ramach Karty wprowadziły niższe stawki usług komunalnych dla rodzin wielodzietnych.

Minister mówił o potrzebie tworzenia na zasadzie partnerstwa gmin (Klaster Społeczny) mieszkań chronionych, a także o obowiązku tworzenia przez samorządy gminne Domów Dziennego Pobytu dla seniorów, które zaspokoją ich potrzeby i umożliwią spędzenie czasu z innymi osobami nie mogącymi liczyć w ciągu dnia na pomoc bliskich. Wspomniał, iż ministerstwo będzie wspierało finansowo adaptacje pomieszczeń np. szkół i domów ludowych na tego typu instytucje.

Ponadto Minister Andrzej Kosiniak –Kamysz odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez mieszkańców gminy, które dotyczyły: rolnictwa, służby zdrowia, opieki społecznej, ulg podatkowych, budowy mostu w Borusowej.

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 14.04.2015 r.

W niedzielę, 12 kwietnia br. w Gręboszowie gościł Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz, który spotkał się z mieszkańcami gminy i przedstawicielami samorządu gminnego. W spotkaniu udział wzięli m. in.: Starosta Powiatu Dąbrowskiego Tadeusz Kwiatkowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Bigos, Wójt Gminy Krystyna Świętek, Przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon. Minister Kosiniak – Kamysz przedstawił zebranym priorytety, które jego resort opracował i wdrożył w ramach polityki społecznej oraz prorodzinnej. Są to: dłuższe urlopy macierzyńskie, świadczenia rodzinne, „Karta Dużej Rodziny”, która przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta wydawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny przez wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dzięki karcie osoby z rodzin wielodzietnych mogą korzystać m.in. z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe. Minister zachęcał, aby władze samorządowe w ramach Karty wprowadziły niższe stawki usług komunalnych dla rodzin wielodzietnych. Minister mówił o potrzebie tworzenia na zasadzie partnerstwa gmin (Klaster Społeczny) mieszkań chronionych, a także o obowiązku tworzenia przez samorządy gminne Domów Dziennego Pobytu dla seniorów, które zaspokoją ich potrzeby i umożliwią spędzenie czasu z innymi osobami nie mogącymi liczyć w ciągu dnia na pomoc bliskich. Wspomniał, iż ministerstwo będzie wspierało finansowo adaptacje pomieszczeń np. szkół i domów ludowych na tego typu instytucje. Ponadto Minister Andrzej Kosiniak –Kamysz odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez mieszkańców gminy, które dotyczyły: rolnictwa, służby zdrowia, opieki społecznej, ulg podatkowych, budowy mostu w Borusowej.       Zdjęcia z wydarzenia     Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 14.04.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe