Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
3 października
temperatura: 24°C
wiatr: 20,4 km/h
opady: 0,0 mm

Mobilny Punkt ZIP w Starostwie Powiatowym

W dniu 31 marca 2014 r. (poniedziałek) w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie zorganizowany mobilny punkt Zintegrowanego Informatora Pacjenta. W tym dniu, w godzinach od 9:30 do 15:00, będzie można uzyskać hasło i login do konta ZIP  - wystarczy tylko dowód osobisty.
Działający od 1 lipca Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis, który udostępnia w bezpieczny sposób on-line zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 roku przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki ZIP, po zarejestrowaniu się na stronie internetowej zip.nfz.gov.pl pacjent może w każdej chwili zweryfikować wykonane na jego rzecz usługi.
Logując się w systemie dowiemy się gdzie i kiedy się leczyliśmy, ile zapłacił za nas NFZ, gdzie i kiedy wykupiliśmy refundowaną receptę i ile zapłacił za to NFZ, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, pielęgniarki lub położnej, czy jesteśmy ubezpieczeni, w kolejce do których uzdrowisk i specjalistów czekamy.
Zorganizowanie mobilnego punktu w Starostwie ma na celu ułatwienie mieszkańcom powiatu dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Mobilny punkt oznacza, że nie trzeba przyjeżdżać do Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia czy delegatury w Tarnowie, by zarejestrować się oraz pobrać login i hasło do ZIP.
Wszystkie osoby, które jeszcze nie mają założonego konta w portalu ZIP będą mogły przyjść do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej (Sala obrad - parter) by dopełnić wszystkich formalności związanych z uzyskaniem loginu i hasła do konta ZIP.
Jak zapewnia pracownik NFZ uzyskanie loginu i hasła do konta ZIP to kwestia około 5 minut. Wystarczy mieć tylko dowód osobisty i osobiście się zgłosić. Dane w systemie będą dostępne po 24 godzinach.

Więcej informacji na temat systemu ZIP: zip.nfz.gov.pl

files/pliki/aktualnosci/2014/03marzec/Mobilny Punkt ZIP w Starostwie Powiatowym/Zip.JPG

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 20.03.2014 r.

W dniu 31 marca 2014 r. (poniedziałek) w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie zorganizowany mobilny punkt Zintegrowanego Informatora Pacjenta. W tym dniu, w godzinach od 9:30 do 15:00, będzie można uzyskać hasło i login do konta ZIP  - wystarczy tylko dowód osobisty. Działający od 1 lipca Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis, który udostępnia w bezpieczny sposób on-line zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 roku przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki ZIP, po zarejestrowaniu się na stronie internetowej zip.nfz.gov.pl pacjent może w każdej chwili zweryfikować wykonane na jego rzecz usługi. Logując się w systemie dowiemy się gdzie i kiedy się leczyliśmy, ile zapłacił za nas NFZ, gdzie i kiedy wykupiliśmy refundowaną receptę i ile zapłacił za to NFZ, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, pielęgniarki lub położnej, czy jesteśmy ubezpieczeni, w kolejce do których uzdrowisk i specjalistów czekamy. Zorganizowanie mobilnego punktu w Starostwie ma na celu ułatwienie mieszkańcom powiatu dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Mobilny punkt oznacza, że nie trzeba przyjeżdżać do Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia czy delegatury w Tarnowie, by zarejestrować się oraz pobrać login i hasło do ZIP. Wszystkie osoby, które jeszcze nie mają założonego konta w portalu ZIP będą mogły przyjść do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej (Sala obrad - parter) by dopełnić wszystkich formalności związanych z uzyskaniem loginu i hasła do konta ZIP. Jak zapewnia pracownik NFZ uzyskanie loginu i hasła do konta ZIP to kwestia około 5 minut. Wystarczy mieć tylko dowód osobisty i osobiście się zgłosić. Dane w systemie będą dostępne po 24 godzinach. Więcej informacji na temat systemu ZIP: zip.nfz.gov.pl Wprowadzenie: Marcin Janowiec 20.03.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe