Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
środa
25 maja
temperatura: 13°C
wiatr: 9,5 km/h
opady: 0,0 mm

NA LUDOWĄ NUTĘ

Aby tradycja i pamięć o pięknej i jakże bogatej polskiej sztuce ludowej pozostała wciąż żywa, biblioteka szkolna działająca w strukturach Zespołu Szkół w Gręboszowie zorganizowała szkolny konkurs piosenki pod hasłem „Na ludową nutę”. W konkursie, który odbył się 27 marca 2014 r., mogli wziąć udział uczniowie placówki uczęszczający do szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Każdy uczestnik musiał zaprezentować wybraną przez siebie tradycyjną piosenkę ludową, pochodzącą z dowolnego regionu Polski. Występy podlegały ocenie Komisji Jury w składzie: Anna Ruta, Anna Dębińska oraz Wiesław Lizak (przewodniczący).W Konkursie wzięło udział 24 solistów i zespołów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-III Szkoła Podstawowa

I miejsce ex aequo:

- Patrycja Grabiec

- Izabela Gaweł- Amelia Seruś, Natalia Wielgus

- Karolina Kaczówka, Gabriela Misiaszek, Aleksandra Loraj, Oliwia Zagól, Natalia Dubiel, Aleksandra Januś

II miejsce ex.:

- Martyna Wojciechowska,

- Antoni Adamczyk,

- Bartłomiej Garbarz

III miejsce Filip Zgorzały

Klasy IV – VI Szkoła Podstawowa

I miejsce ex.:

- Nikola Wytrwał

- Angelika Kaczówka, Adrianna Dąbroś, Aleksandra Olearczyk

II miejsce ex.:

- Karolina Sarat, Laura Chruścicka

- Karolina Bigos, Ewelina Rumas, Katarzyna Sarat

III miejsce ex.:

- Natalia Zawada, Ewelina Dąbroś

- Adrian Ciepiela

Klasy I-III Gimnazjum

I miejsce ex.:

- Maria Łata, Wiktoria Świętek

II miejsce ex.:

- Sylwia Cabaj

- Natalia Koziara, Łucja Przeworska, Klaudia Wielgus

- Angelika Karyta, Paulina Mosio, Adrian Kaczówka

Zwycięscy zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które otrzymają podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Konkurs „Na ludową nutę” miał na celu przede wszystkim ukazać piękno i różnorodność polskiego folkloru wywodzącego się z terenu naszego kraju, ale również przybliżyć problematykę edukacji regionalnej i zwiększyć zainteresowanie najmłodszych. mieszkańców naszej gminy rodzimym folklorem. Zorganizowany konkurs wpisuje się w obchody Roku Oskara Kolberga, przypadające w czasie wyjątkowego jubileuszu 200. rocznicy urodzin tego wyjątkowego kompozytora, folklorysty i etnografa.

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 04.04.2014 r.

Aby tradycja i pamięć o pięknej i jakże bogatej polskiej sztuce ludowej pozostała wciąż żywa, biblioteka szkolna działająca w strukturach Zespołu Szkół w Gręboszowie zorganizowała szkolny konkurs piosenki pod hasłem „Na ludową nutę”. W konkursie, który odbył się 27 marca 2014 r., mogli wziąć udział uczniowie placówki uczęszczający do szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Każdy uczestnik musiał zaprezentować wybraną przez siebie tradycyjną piosenkę ludową, pochodzącą z dowolnego regionu Polski. Występy podlegały ocenie Komisji Jury w składzie: Anna Ruta, Anna Dębińska oraz Wiesław Lizak (przewodniczący).W Konkursie wzięło udział 24 solistów i zespołów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii klas I-III Szkoła Podstawowa I miejsce ex aequo: - Patrycja Grabiec - Izabela Gaweł- Amelia Seruś, Natalia Wielgus - Karolina Kaczówka, Gabriela Misiaszek, Aleksandra Loraj, Oliwia Zagól, Natalia Dubiel, Aleksandra Januś II miejsce ex.: - Martyna Wojciechowska, - Antoni Adamczyk, - Bartłomiej Garbarz III miejsce Filip Zgorzały Klasy IV – VI Szkoła Podstawowa I miejsce ex.: - Nikola Wytrwał - Angelika Kaczówka, Adrianna Dąbroś, Aleksandra Olearczyk II miejsce ex.: - Karolina Sarat, Laura Chruścicka - Karolina Bigos, Ewelina Rumas, Katarzyna Sarat III miejsce ex.: - Natalia Zawada, Ewelina Dąbroś - Adrian Ciepiela Klasy I-III Gimnazjum I miejsce ex.: - Maria Łata, Wiktoria Świętek II miejsce ex.: - Sylwia Cabaj - Natalia Koziara, Łucja Przeworska, Klaudia Wielgus - Angelika Karyta, Paulina Mosio, Adrian Kaczówka Zwycięscy zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które otrzymają podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Konkurs „Na ludową nutę” miał na celu przede wszystkim ukazać piękno i różnorodność polskiego folkloru wywodzącego się z terenu naszego kraju, ale również przybliżyć problematykę edukacji regionalnej i zwiększyć zainteresowanie najmłodszych. mieszkańców naszej gminy rodzimym folklorem. Zorganizowany konkurs wpisuje się w obchody Roku Oskara Kolberga, przypadające w czasie wyjątkowego jubileuszu 200. rocznicy urodzin tego wyjątkowego kompozytora, folklorysty i etnografa. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 04.04.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe