Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
28 września
temperatura: 17°C
wiatr: 10,9 km/h
opady: 0,0 mm

Narodowe Czytanie 2020

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Gręboszów do wzięcia udziału w dziewiątej odsłonie akcji pod hasłem Narodowe Czytanie. Prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji napisał: „Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy”. W naszej gminie akcja Narodowe Czytanie rozpocznie się w piątek, 4 września o godzinie 16.00 w sali Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Lekturą zaproponowaną w tym roku jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego, co daje szereg możliwości interpretacji czytanego tekstu.

Impreza organizowana jest w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszystkie osoby biorące udział w akcji muszą posiadać maseczki bądź przyłbice oraz rękawiczki, bądź muszą zdezynfekować ręce przed wejściem do placówki. W akcji mogą wziąć udział jedynie osoby nie wykazujące oznak chorobowych wirusa SARS-CoV-2.

Osoby, które chcą wziąć udział w akcji proszone są o wcześniejszy kontakt z Centrum Kultury pod nr tel. 146416016 lub z Gminna Biblioteką Publiczną w Gręboszowie tel. 146416026.

 

 

Narodowe Czytanie.jpg

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 01.09.2020 r.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Gręboszów do wzięcia udziału w dziewiątej odsłonie akcji pod hasłem Narodowe Czytanie. Prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji napisał: „Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy”. W naszej gminie akcja Narodowe Czytanie rozpocznie się w piątek, 4 września o godzinie 16.00 w sali Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Lekturą zaproponowaną w tym roku jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego, co daje szereg możliwości interpretacji czytanego tekstu. Impreza organizowana jest w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszystkie osoby biorące udział w akcji muszą posiadać maseczki bądź przyłbice oraz rękawiczki, bądź muszą zdezynfekować ręce przed wejściem do placówki. W akcji mogą wziąć udział jedynie osoby nie wykazujące oznak chorobowych wirusa SARS-CoV-2. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji proszone są o wcześniejszy kontakt z Centrum Kultury pod nr tel. 146416016 lub z Gminna Biblioteką Publiczną w Gręboszowie tel. 146416026.               Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 01.09.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe