Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 14,6 km/h
opady: 0,0 mm

Obowiązki sprawozdawcze przedsiębiorców w 2023 r. – ochrona środowiska

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami przypomina, że:

  1. Do 15 marca 2024 roku należy złożyć w formie elektronicznej w systemie BDO rejestr-bdo.mos.gov.pl za 2023 rok:
  • Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami.

Informacje dot. sprawozdania w tym instrukcje jak wypełnić sprawozdanie przez wytwórców odpadów znajdują się na stronie www.malopolska.pl/zbiorcze.

  • Sprawozdanie o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi.

Informacje dot. sprawozdania oraz naliczania opłat w tym instrukcje jak wypełnić sprawozdanie w BDO znajdują się na stronach:

www.malopolska.pl/produktowa - w zakresie opakowań,

www.malopolska.pl/produkty - w zakresie produktów tj. opony, oleje, preparaty smarowe,

www.malopolska.pl/baterie - w zakresie baterii i akumulatorów,

www.malopolska.pl/sprzet - w zakresie sprzętu elektrycznego i elektronicznego,

www.malopolska.pl/reklamowki - w zakresie toreb na zakupy z tworzyw sztucznych objętych opłatą recyklingową,

www.malopolska.pl/plastik - w zakresie opłat za produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych i narzędzia połowowe zawierające tworzywa sztuczne,

www.malopolska.pl/pojazdy - w zakresie zapewnienia sieci zbierania pojazdów.

  1. Do 31 marca 2024 roku należy złożyć do Urzędu Marszałkowskiego za 2023 rok:
  • Wykaz zawierający informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat.

Informacje dot. sprawozdania w tym wzór formularza, stawki opłat znajdują się na stronie www.malopolska.pl/srodowisko.

Ponadto informujemy, że:

 

 

 

Opracowanie: UMWM

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 22.02.2024 r.

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami przypomina, że: Do 15 marca 2024 roku należy złożyć w formie elektronicznej w systemie BDO rejestr-bdo.mos.gov.pl za 2023 rok: Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami. Informacje dot. sprawozdania w tym instrukcje jak wypełnić sprawozdanie przez wytwórców odpadów znajdują się na stronie www.malopolska.pl/zbiorcze. Sprawozdanie o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi. Informacje dot. sprawozdania oraz naliczania opłat w tym instrukcje jak wypełnić sprawozdanie w BDO znajdują się na stronach: www.malopolska.pl/produktowa - w zakresie opakowań, www.malopolska.pl/produkty - w zakresie produktów tj. opony, oleje, preparaty smarowe, www.malopolska.pl/baterie - w zakresie baterii i akumulatorów, www.malopolska.pl/sprzet - w zakresie sprzętu elektrycznego i elektronicznego, www.malopolska.pl/reklamowki - w zakresie toreb na zakupy z tworzyw sztucznych objętych opłatą recyklingową, www.malopolska.pl/plastik - w zakresie opłat za produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych i narzędzia połowowe zawierające tworzywa sztuczne, www.malopolska.pl/pojazdy - w zakresie zapewnienia sieci zbierania pojazdów. Do 31 marca 2024 roku należy złożyć do Urzędu Marszałkowskiego za 2023 rok: Wykaz zawierający informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat. Informacje dot. sprawozdania w tym wzór formularza, stawki opłat znajdują się na stronie www.malopolska.pl/srodowisko. Ponadto informujemy, że: Informacje dot. rejestru BDO znajdują się na stronie www.malopolska.pl/rejestr. Instytut Ochrony Środowiska Państwowy Instytut Badawczy z zakresu BDO prowadzi bezpłatne szkolenia online https://bdo.mos.gov.pl/terminarz-szkolen/  oraz przygotował instrukcje w formie filmików i plików pdf. https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/.       Opracowanie: UMWM Wprowadzenie: Marcin Janowiec 22.02.2024 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe