Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
26 września
temperatura: 17°C
wiatr: 8,9 km/h
opady: 0,0 mm

Pod biało-czerwoną

Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’.

Kiedy z takim apelem do społeczeństwa zwracał się Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, społeczeństwo Gminy Gręboszów odpowiedziało z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem biorąc udział w głosowaniu internetowym, udzielając poparcia temu projektowi. W prowadzonej akcji, już przed 11 listopada osiągnęliśmy 158 głosów poparcia osiągając najlepszy wynik w powiecie dąbrowskim.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi była zależna od mieszkańców.
 
Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogli oddawać jej mieszkańcy. 
 
„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.
 
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 
 
Angażując mieszkańców naszego kraju, zachęcano ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski, a 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję.  
 
Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

W tym miejscu chcę wyrazić szczególne podziękowanie wszystkim tym którzy włączyli się do propagowania idei projektu oraz wzięli udział w głosowaniu.

 

Wójt Gminy  

/-/ Krzysztof Gil

 

Pod bialo czerwona.jpg

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 31.12.2020 r.

Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’. Kiedy z takim apelem do społeczeństwa zwracał się Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, społeczeństwo Gminy Gręboszów odpowiedziało z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem biorąc udział w głosowaniu internetowym, udzielając poparcia temu projektowi. W prowadzonej akcji, już przed 11 listopada osiągnęliśmy 158 głosów poparcia osiągając najlepszy wynik w powiecie dąbrowskim. Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi była zależna od mieszkańców.   Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogli oddawać jej mieszkańcy.    „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.  Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.   Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.    Angażując mieszkańców naszego kraju, zachęcano ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski, a 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję.     Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn! W tym miejscu chcę wyrazić szczególne podziękowanie wszystkim tym którzy włączyli się do propagowania idei projektu oraz wzięli udział w głosowaniu.   Wójt Gminy   /-/ Krzysztof Gil         Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Marcin Janowiec 31.12.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe