Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
czwartek
11 sierpnia
temperatura: 17°C
wiatr: 10,2 km/h
opady: 0,0 mm

PODSUMOWANO XIX EDYCJĘ GMINNEGO KONKURSU PALM I PLASTYKI OBRZĘDOWEJ

W środę, 16 kwietnia br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie podsumowano dziewiętnastą edycję Gminnego Konkursu Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Wszyscy uczestnicy biorcy udział w konkursie otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Licznie zebrani mieszkańcy naszej gminy mogli ponadto podziwiać wybrane prace konkursowe, które w tym dniu zdobiły salę GCKiCz.

W uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród wzięli udział: Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Wiesław Wytrwał, Dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie Jerzy Misterka, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Gręboszowie Janina Gądek, Pełnomocnik ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii w Gminie Gręboszów Bożena Landowska, nauczyciel Zespołu Szkół w Gręboszowie, Przewodnicząca Komisji Jury Emilia Misterka, nauczyciel Zespołu Szkół w Gręboszowie, członek Komisji Jury Anna Ruta, fundatorzy nagród Jolanta Misiaszek i Małgorzata Lizak.

Fundatorami nagród rzeczowych i pieniężnych konkursu byli:

Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej,

Bogdan Bigos - Firma „AGRIA” z Tarnowa,

Maria i Jan Kowal – Firma Sękpol z Gręboszowa,

Jolanta i Michał Misiaszek – sklep delikatesy w Gręboszowie,

Wiesław Wytrwał - Przewodniczący Rady Gminy w Gręboszowie,

Małgorzata Lizak – Firma „Real” - Delikatesy Centrum w Gręboszowie,

Emilia i Jerzy Misterka,

Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomani w Gręboszowie,

Sponsor anonimowy,

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.


 

Wyniki konkursu palm wielkanocnych
PALMY WYSOKIE
I miejsce ex aequo:
Konrad Wytrwał, Agata Wytrwał, Natalia Zawada, Patryk Trela
II miejsce ex aequo:
Bartłomiej Garbarz, Antoni Adamczyk, Anna Dąbroś, Konrad Topór,
Publiczne Przedszkole w Gręboszowie
III miejsce ex aequo:
Aneta Kowynia i Barbara Mikuła, Karolina Dąbroś, Ewelina i Krzysztof Rumas
Nagroda za udział: Jakub Szczepański

PALMY ŚREDNIE
I miejsce ex aequo:
Kacper Zając, Wiktoria Seruś, Natalia Koziara, Monika Zawada, Paulina Trela,
Dominika Trybulska
II miejsce ex aequo:
Maria Łata, Adrian Ciepiela, Natalia Wdowiak, Martyna Ciepiela, Katarzyna Sarat, Karolina Sarat
III miejsce ex aequo:
Oliwia Kloczkowska, Kacper i Karol Maliga, Eryk Kloczkowski

PALMY NISKIE
I miejsce ex aequo:
Łucja Przeworska i Paulina Mosio, Amelia Seruś, Rafał Światłowski, Milenka Wesołowska, Adrian Światłowski
II miejsce ex aequo:
Kacper Dudek, Łukasz Tyrcha, Dariusz Niejadlik
III miejsce ex aequo:
Andrzej Garbarz, Wiktoria i Nikodem Świętek, Sylwia Ordon, Patryk Ordon,
Kinga Trela, Paweł Marcinkowski, Dominik Koziara


PALMY MINIARURKI
I miejsce ex aequo:
Katarzyna Kmiecik, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Martynka Wytrwał
II miejsce ex aequo:
Wiktoria Kawa, Julia Dudek, Edyta Niejadlik
III miejsce ex aequo:
Sylwia Dziubla, Wojciech Sarat, Anna Trybulska
nagroda za udział: Tomek Grabiec.

 

Wyniki konkursu plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

PRACE PRZESTRZENNE
Kategoria Przedszkole i klasy I - III Szkoła Podstawowa
I miejsce ex aequo:
- Publiczne Przedszkole w Gręboszowie – Grupa II
- Julia i Kacper Dudek
- Martyna i Konrad Wytrwał
II miejsce ex aequo:
- Kinga Trela
- Publiczne Przedszkole w Gręboszowie – Grupa Młodsza
- Sylwia Ordon
III miejsce ex aequo:
- Gabriela Woźniak kl. I
PRACE PŁASKIE
Kategoria Przedszkole i klasy I - III Szkoła Podstawowa
I miejsce ex aequo:
- Paulina Trela kl. I
- Amelia Seruś kl. II
II miejsce ex aequo:
- Sylwia Ordon
- Kacper i Karol Maliga
III miejsce ex aequo:
- Rafał Światłowski kl. I
- Adrian Światłowski kl. II
- Paweł Brzyś kl. I

Kategoria klasy IV - VI Szkoła Podstawowa
I miejsce ex aequo:
- Karolina i Katarzyna Sarat
- Ewelina i Krzysztof Rumas kl. VI
- Konrad Topór kl. IV
- Aleksandra Olearczyk kl. VI
- Wiktoria Seruś kl. IV
- Natalia Maroszek kl. IV
II miejsce:
- Kamila Januś kl. VI
III miejsce ex aequo:
- Patryk Ordon kl. IV
- Agata Wytrwał kl. VI
Wyróżnienie:
- Adrianna Dąbroś kl. VI

Kategoria Gimnazjum i Dorośli
I miejsce ex aequo:
- Barbara Szczebak
- Klaudia Wytrwał kl. I
- Paulina Mosio, Łucja Przeworska i Angelika Karyta
II miejsce:
- Justyna Wcisło kl. I
III miejsce ex aequo:
- Maria Łata kl. I
- Natalia Koziara kl. I
- Izabela Tyrcha i Zofia Kaczówka kl. II

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 17.04.2014 r.

W środę, 16 kwietnia br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie podsumowano dziewiętnastą edycję Gminnego Konkursu Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Wszyscy uczestnicy biorcy udział w konkursie otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Licznie zebrani mieszkańcy naszej gminy mogli ponadto podziwiać wybrane prace konkursowe, które w tym dniu zdobiły salę GCKiCz. W uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród wzięli udział: Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Wiesław Wytrwał, Dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie Jerzy Misterka, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Gręboszowie Janina Gądek, Pełnomocnik ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii w Gminie Gręboszów Bożena Landowska, nauczyciel Zespołu Szkół w Gręboszowie, Przewodnicząca Komisji Jury Emilia Misterka, nauczyciel Zespołu Szkół w Gręboszowie, członek Komisji Jury Anna Ruta, fundatorzy nagród Jolanta Misiaszek i Małgorzata Lizak. Fundatorami nagród rzeczowych i pieniężnych konkursu byli: Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej, Bogdan Bigos - Firma „AGRIA” z Tarnowa, Maria i Jan Kowal – Firma Sękpol z Gręboszowa, Jolanta i Michał Misiaszek – sklep delikatesy w Gręboszowie, Wiesław Wytrwał - Przewodniczący Rady Gminy w Gręboszowie, Małgorzata Lizak – Firma „Real” - Delikatesy Centrum w Gręboszowie, Emilia i Jerzy Misterka, Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomani w Gręboszowie, Sponsor anonimowy, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.   Wyniki konkursu palm wielkanocnych PALMY WYSOKIE I miejsce ex aequo: Konrad Wytrwał, Agata Wytrwał, Natalia Zawada, Patryk Trela II miejsce ex aequo: Bartłomiej Garbarz, Antoni Adamczyk, Anna Dąbroś, Konrad Topór, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie III miejsce ex aequo: Aneta Kowynia i Barbara Mikuła, Karolina Dąbroś, Ewelina i Krzysztof Rumas Nagroda za udział: Jakub Szczepański PALMY ŚREDNIE I miejsce ex aequo: Kacper Zając, Wiktoria Seruś, Natalia Koziara, Monika Zawada, Paulina Trela, Dominika Trybulska II miejsce ex aequo: Maria Łata, Adrian Ciepiela, Natalia Wdowiak, Martyna Ciepiela, Katarzyna Sarat, Karolina Sarat III miejsce ex aequo: Oliwia Kloczkowska, Kacper i Karol Maliga, Eryk Kloczkowski PALMY NISKIE I miejsce ex aequo: Łucja Przeworska i Paulina Mosio, Amelia Seruś, Rafał Światłowski, Milenka Wesołowska, Adrian Światłowski II miejsce ex aequo: Kacper Dudek, Łukasz Tyrcha, Dariusz Niejadlik III miejsce ex aequo: Andrzej Garbarz, Wiktoria i Nikodem Świętek, Sylwia Ordon, Patryk Ordon, Kinga Trela, Paweł Marcinkowski, Dominik Koziara PALMY MINIARURKI I miejsce ex aequo: Katarzyna Kmiecik, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Martynka Wytrwał II miejsce ex aequo: Wiktoria Kawa, Julia Dudek, Edyta Niejadlik III miejsce ex aequo: Sylwia Dziubla, Wojciech Sarat, Anna Trybulska nagroda za udział: Tomek Grabiec.   Wyniki konkursu plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy PRACE PRZESTRZENNE Kategoria Przedszkole i klasy I - III Szkoła Podstawowa I miejsce ex aequo: - Publiczne Przedszkole w Gręboszowie – Grupa II - Julia i Kacper Dudek - Martyna i Konrad Wytrwał II miejsce ex aequo: - Kinga Trela - Publiczne Przedszkole w Gręboszowie – Grupa Młodsza - Sylwia Ordon III miejsce ex aequo: - Gabriela Woźniak kl. I PRACE PŁASKIE Kategoria Przedszkole i klasy I - III Szkoła Podstawowa I miejsce ex aequo: - Paulina Trela kl. I - Amelia Seruś kl. II II miejsce ex aequo: - Sylwia Ordon - Kacper i Karol Maliga III miejsce ex aequo: - Rafał Światłowski kl. I - Adrian Światłowski kl. II - Paweł Brzyś kl. I Kategoria klasy IV - VI Szkoła Podstawowa I miejsce ex aequo: - Karolina i Katarzyna Sarat - Ewelina i Krzysztof Rumas kl. VI - Konrad Topór kl. IV - Aleksandra Olearczyk kl. VI - Wiktoria Seruś kl. IV - Natalia Maroszek kl. IV II miejsce: - Kamila Januś kl. VI III miejsce ex aequo: - Patryk Ordon kl. IV - Agata Wytrwał kl. VI Wyróżnienie: - Adrianna Dąbroś kl. VI Kategoria Gimnazjum i Dorośli I miejsce ex aequo: - Barbara Szczebak - Klaudia Wytrwał kl. I - Paulina Mosio, Łucja Przeworska i Angelika Karyta II miejsce: - Justyna Wcisło kl. I III miejsce ex aequo: - Maria Łata kl. I - Natalia Koziara kl. I - Izabela Tyrcha i Zofia Kaczówka kl. II Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 17.04.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe