Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
czwartek
26 maja
temperatura: 19°C
wiatr: 21,4 km/h
opady: 0,0 mm

Podsumowano XX edycję Konkursu Palm i Plastyki Obrzędowej

We wtorek, 31marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie podsumowano dwudziestą edycję Gminnego Konkursu Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pieniężne i rzeczowe. Licznie zebrani mieszkańcy naszej gminy mogli ponadto podziwiać wybrane prace konkursowe, które w tym dniu zdobiły salę GCKiCz. W uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród wzięli udział: Wiceprzewodniczący Rady Gminy Gręboszów Tadeusz Adamczyk, Dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie Jerzy Misterka, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Gręboszowie Janina Gądek, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gręboszowie Bernadeta Błachaniec, członkowie Komisji Jury Emilia Misterka i Anna Ruta, właścicielka sklepu „Delikatesy Centrum” Małgorzata Lizak.

Fundatorami nagród rzeczowych i pieniężnych konkursu są:
Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej,
Bogdan Bigos - Firma „AGRIA” z Tarnowa,
Maria i Jan Kowal – Firma „Sękpol” z Gręboszowa,
Małgorzata Lizak – Firma „Real” – sklep „Delikatesy Centrum” w Gręboszowie,
Emilia i Jerzy Misterka,

Jolanta i Michał Misiaszek – sklep „Delikatesy” w Gręboszowie
Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomani w Gręboszowie,
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

 

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie składa serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom, którzy wsparli organizację XX edycji Konkursu Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy.

Państwa uczestnictwo w powyższym przedsięwzięciu jest dowodem, iż podtrzymywanie tradycji nie jest wam obojętne. Dzięki Państwa ofiarności i hojności wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, co z pewnością przyczyniło się do przywołania uśmiechu na twarzach dzieci.

 

Wyniki Konkursu palm

PALMY WYSOKIE

I miejsce ex aequo: Konrad Topór, Kamil Grabiec, Patrycja Grabiec

II miejsce ex aequo: Łukasz Tyrcha, Bartłomiej Garbarz, Antoni Adamczyk

III miejsce Karolina Dąbroś

Za udział: Michał Kaczówka

PALMY ŚREDNIE

I miejsce ex aequo: Patryk Trela, Natalia Zawada, Natalia Maroszek, Monika Zawada, Wiktoria Seruś, Konrad i Agata Wytrwał.

II miejsce ex aequo: Adrian Światłowski, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Filip Zgorzały

III miejsce ex aequo: Anna Dąbroś, Andrzej Garbarz, Adrian Ciepiela, Kamila  i Aleksandra Januś, Karolina Sarat, Ewelina i Krzysztof Rumas

PALMY NISKIE

I miejsce ex aequo: Monika Trybulska, Amelia Seruś, Rafał Światłowski

II miejsce ex aequo: Paulina Trela, Kinga Trela

III miejsce ex aequo: Wojciech Sarat, Barbara Adamczyk, Szymon Nagórzański

PALMY MINIARURKI

I miejsce: Martyna Wytrwał

II miejsce  ex aequo: Dominik Koziara, Anna Trybulska, Dawid Kilian

III miejsce  ex aequo: Maria Garbarz, Jakub Sarat.

Za udział: Zuzanna Kaczówka.

 

Wyniki konkursu plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

 

Kategoria: Przedszkole i klasy I-III

I miejsce ex aequo: Wiktoria i Amelia Seruś, Paweł Brzyś, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie (grupa I)

II miejsce ex aequo: Adrian Światłowski, Patrycja Grabiec, Martyna Wytrwał, Julia i Kacper Dudek, Rafał Światłowski, Szymon Marcinkowski.
III miejsce ex aequo: Sylwia Ordon, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie (grupa II)

 

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce  ex aequo: Natalia Maroszek, Konrad Topór, Konrad Wytrwał, Patryk Ordon, Łukasz Bociek.

II miejsce ex aequo: Anna i Karolina Dąbroś, Jowita i Martyna Sojka, Grzegorz Januś, Nikola Wytrwał.

III miejsce Ewelina Dąbroś

Wyróżnienie: Paweł Starsiak.

 

Kategoria – Gimnazjum

I miejsce ex aequo: Klaudia Świętek, Gabriela Marek, Ewelina Rumas, Kamila Januś, Izabela Tyrcha, Izabela i Klaudia Koziara, Agata Wytrwał.

II miejsce ex aequo: Adrianna Dąbroś, Katarzyna Sarat, Angelika Karyta, Arkadiusz Dymon, Natalia Klucz i Karolina Bigos.

III miejsce ex aequo: Ewelina i Krzysztof Rumas, Klaudia Wytrwał, Klaudia Tarka

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.04.2015 r.

We wtorek, 31marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie podsumowano dwudziestą edycję Gminnego Konkursu Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pieniężne i rzeczowe. Licznie zebrani mieszkańcy naszej gminy mogli ponadto podziwiać wybrane prace konkursowe, które w tym dniu zdobiły salę GCKiCz. W uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród wzięli udział: Wiceprzewodniczący Rady Gminy Gręboszów Tadeusz Adamczyk, Dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie Jerzy Misterka, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Gręboszowie Janina Gądek, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gręboszowie Bernadeta Błachaniec, członkowie Komisji Jury Emilia Misterka i Anna Ruta, właścicielka sklepu „Delikatesy Centrum” Małgorzata Lizak. Fundatorami nagród rzeczowych i pieniężnych konkursu są: Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej, Bogdan Bigos - Firma „AGRIA” z Tarnowa, Maria i Jan Kowal – Firma „Sękpol” z Gręboszowa, Małgorzata Lizak – Firma „Real” – sklep „Delikatesy Centrum” w Gręboszowie, Emilia i Jerzy Misterka, Jolanta i Michał Misiaszek – sklep „Delikatesy” w Gręboszowie Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomani w Gręboszowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.   Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie składa serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom, którzy wsparli organizację XX edycji Konkursu Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Państwa uczestnictwo w powyższym przedsięwzięciu jest dowodem, iż podtrzymywanie tradycji nie jest wam obojętne. Dzięki Państwa ofiarności i hojności wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, co z pewnością przyczyniło się do przywołania uśmiechu na twarzach dzieci.   Wyniki Konkursu palm PALMY WYSOKIE I miejsce ex aequo: Konrad Topór, Kamil Grabiec, Patrycja Grabiec II miejsce ex aequo: Łukasz Tyrcha, Bartłomiej Garbarz, Antoni Adamczyk III miejsce Karolina Dąbroś Za udział: Michał Kaczówka PALMY ŚREDNIE I miejsce ex aequo: Patryk Trela, Natalia Zawada, Natalia Maroszek, Monika Zawada, Wiktoria Seruś, Konrad i Agata Wytrwał. II miejsce ex aequo: Adrian Światłowski, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Filip Zgorzały III miejsce ex aequo: Anna Dąbroś, Andrzej Garbarz, Adrian Ciepiela, Kamila  i Aleksandra Januś, Karolina Sarat, Ewelina i Krzysztof Rumas PALMY NISKIE I miejsce ex aequo: Monika Trybulska, Amelia Seruś, Rafał Światłowski II miejsce ex aequo: Paulina Trela, Kinga Trela III miejsce ex aequo: Wojciech Sarat, Barbara Adamczyk, Szymon Nagórzański PALMY MINIARURKI I miejsce: Martyna Wytrwał II miejsce  ex aequo: Dominik Koziara, Anna Trybulska, Dawid Kilian III miejsce  ex aequo: Maria Garbarz, Jakub Sarat. Za udział: Zuzanna Kaczówka.   Wyniki konkursu plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy   Kategoria: Przedszkole i klasy I-III I miejsce ex aequo: Wiktoria i Amelia Seruś, Paweł Brzyś, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie (grupa I) II miejsce ex aequo: Adrian Światłowski, Patrycja Grabiec, Martyna Wytrwał, Julia i Kacper Dudek, Rafał Światłowski, Szymon Marcinkowski. III miejsce ex aequo: Sylwia Ordon, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie (grupa II)   Kategoria klasy IV-VI I miejsce  ex aequo: Natalia Maroszek, Konrad Topór, Konrad Wytrwał, Patryk Ordon, Łukasz Bociek. II miejsce ex aequo: Anna i Karolina Dąbroś, Jowita i Martyna Sojka, Grzegorz Januś, Nikola Wytrwał. III miejsce Ewelina Dąbroś Wyróżnienie: Paweł Starsiak.   Kategoria – Gimnazjum I miejsce ex aequo: Klaudia Świętek, Gabriela Marek, Ewelina Rumas, Kamila Januś, Izabela Tyrcha, Izabela i Klaudia Koziara, Agata Wytrwał. II miejsce ex aequo: Adrianna Dąbroś, Katarzyna Sarat, Angelika Karyta, Arkadiusz Dymon, Natalia Klucz i Karolina Bigos. III miejsce ex aequo: Ewelina i Krzysztof Rumas, Klaudia Wytrwał, Klaudia Tarka Zdjęcia z wydarzenia         Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.04.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe