Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
3 października
temperatura: 20°C
wiatr: 17,2 km/h
opady: 0,0 mm

Połowa Rajdu

We wtorek 27 sierpnia z Gręboszowa na Westerplatte wyjechał Rajd Rowerowy im. mjr. Henryka Sucharskiego, który ma upamiętnić pamięć o tym bohaterze oraz o wszystkich ofiarach kampanii wrześniowej 1939 roku. O 6:00 krewni mjr. Sucharskiego, lokalna społeczność, samorządowcy oraz przedewszystkim Ci którzy przez 5 dni zmierzają na Westerplatte zgromadzili się przed gręboszowską szkołą, gdzie znajduje się pomnik dowódcy obrony Westerplatte. Od uroczystego odśpiewania hymny rozpoczął się oficjalnie Rajd Rowerowy. Organizator Rajdu, a jednocześnie przewodniczący Rady Gminy w Gręboszowie - Marek Mosio przywitał wszystkich oraz podziękował za wsparcie partnerom.

W pierwszym dniu uczestnicy pokonali odcinek od Gręboszowa do Szydłowca. Następnego dnia dotarli do Warszawy, gdzie uroczyście wiązankę kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza złożył organizator Marek Mosio wraz z uczestniczącym w przejeździe wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofem Kupcem oraz w towarzystwie wszystkich uczestników. To bardzo wzruszająca chwila, dotarliśmy w to symboliczne miejsce, gdzie Polacy przeżywają najważniejsze dla nich wydarzenia, rocznice, obchody. Wszyscy w skupieniu oddaliśmy hołd w tym miejscu – mówi Marek Mosio.

Codziennie uczestnicy Rajdu przejeżdżają ok 140 km. Na trasie przejazdu rozdają ulotki oraz materiały o patronie przedsięwzięcia. Wiele osób pyta i jest zaciekawiona celem trasy oraz poświęceniem jakie jest włożone w przejechanie takiego dystansu. Całość trasy będzie wynosić około 650 km. Przed grupą jeszcze dwa dni drogi. Przybycie do Gdańska planowane jest na sobotę, jednak najważniejszy jest udział w obchodach 1 września o 4:45 na Westerplatte gdzie wszyscy się stawią.

Organizator zaprasza do śledzenia przejazdu na stronie: facebook.com/trasypowisle.

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Marek Mosio

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 30.08.2019 r.

We wtorek 27 sierpnia z Gręboszowa na Westerplatte wyjechał Rajd Rowerowy im. mjr. Henryka Sucharskiego, który ma upamiętnić pamięć o tym bohaterze oraz o wszystkich ofiarach kampanii wrześniowej 1939 roku. O 6:00 krewni mjr. Sucharskiego, lokalna społeczność, samorządowcy oraz przedewszystkim Ci którzy przez 5 dni zmierzają na Westerplatte zgromadzili się przed gręboszowską szkołą, gdzie znajduje się pomnik dowódcy obrony Westerplatte. Od uroczystego odśpiewania hymny rozpoczął się oficjalnie Rajd Rowerowy. Organizator Rajdu, a jednocześnie przewodniczący Rady Gminy w Gręboszowie - Marek Mosio przywitał wszystkich oraz podziękował za wsparcie partnerom. W pierwszym dniu uczestnicy pokonali odcinek od Gręboszowa do Szydłowca. Następnego dnia dotarli do Warszawy, gdzie uroczyście wiązankę kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza złożył organizator Marek Mosio wraz z uczestniczącym w przejeździe wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofem Kupcem oraz w towarzystwie wszystkich uczestników. To bardzo wzruszająca chwila, dotarliśmy w to symboliczne miejsce, gdzie Polacy przeżywają najważniejsze dla nich wydarzenia, rocznice, obchody. Wszyscy w skupieniu oddaliśmy hołd w tym miejscu – mówi Marek Mosio. Codziennie uczestnicy Rajdu przejeżdżają ok 140 km. Na trasie przejazdu rozdają ulotki oraz materiały o patronie przedsięwzięcia. Wiele osób pyta i jest zaciekawiona celem trasy oraz poświęceniem jakie jest włożone w przejechanie takiego dystansu. Całość trasy będzie wynosić około 650 km. Przed grupą jeszcze dwa dni drogi. Przybycie do Gdańska planowane jest na sobotę, jednak najważniejszy jest udział w obchodach 1 września o 4:45 na Westerplatte gdzie wszyscy się stawią. Organizator zaprasza do śledzenia przejazdu na stronie: facebook.com/trasypowisle.   Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Marek Mosio Wprowadzenie: Marcin Janowiec 30.08.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe