Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
poniedziałek
8 sierpnia
temperatura: 16°C
wiatr: 9,0 km/h
opady: 0,0 mm

Przystosowanie do życia w Internecie - bezpłatne szkolenia dla seniorów

W tarnowskim Oddziale ZUS wolontariusz – Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans pomoże osobom starszym postawić pierwsze kroki w cyfrowym świecie. Dowiedz się po co i jak włączyć się do sieci.

Coraz więcej usług administracji publicznej, w tym ZUS-u, przenosi się do Internetu. Jest to niewątpliwie ułatwienie dla klientów, szczególnie dla młodych osób, które z Internetu korzystają niemal intuicyjnie. Jednocześnie jednak starsze pokolenia mogą mieć problemy ze swobodnym poruszaniem się w przestrzeni cyfrowej i z dużą rezerwą podchodzą do internetowych usług. Oddział ZUS w Tarnowie przy współpracy z jednym z tarnowskich Latarników spróbuje to zmienić. Podczas bezpłatnego szkolenia osoby w wieku 50+ poznają możliwości Internetu, w tym e-urzędu ZUS, oraz przejdą szkolenie z posługiwania się tym nowoczesnym narzędziem.

Zapraszam na spotkanie, podczas którego rozwieję wątpliwości czy warto korzystać z Internetu oraz wprowadzę zebranych we wspaniały, bogaty świat globalnej sieci – zachęca Latarnik, Artur Kubanik. Zajęcia są skierowane do osób niekorzystających jeszcze z Internetu, ale początkujący lub mający obawy przed pełnym surfowaniem także znajdą cos dla siebie.

Latarnicy Polski Cyfrowej to ponad 2 tysiące lokalnych aktywistów przeprowadzających zajęcia edukacyjne dla seniorów. Popularyzują oni usługi internetowe, w tym Platformę Usług Elektronicznych ZUS, w ramach porozumienia o współpracy, jakie Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”. Organizacja przy współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji wdraża program Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS). Jest to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu i wspomaganie pokolenia 50+ w zrobieniu pierwszych kroków w Internecie w ich lokalnych środowiskach.

W tym największym obecnie w Europie projekcie integracji cyfrowej stawiamy na pokazywanie korzyści z wejścia w cyfrowy świat, zachęcamy i inspirujemy do samodzielnego korzystania z zasobów Internetu. Latarnicy ożywiają swoje środowiska pokazując, że technologie cyfrowe mogą go zmienić– wyjaśnia Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” i koordynator projektu PCRS.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.latarnicy.pl.

Na spotkania z Latarnikiem w Oddziale ZUS w Tarnowie zapraszamy w poniedziałek  24 lutego 2014 roku o godz. 11.00 lub 15.00

 

 

 Elżbieta Stachowiak

 Rzecznik Prasowy

Oddziału ZUS w Tarnowie

 

Wprowadzeni: Marcin Janowiec 30.01.2014 r.

W tarnowskim Oddziale ZUS wolontariusz – Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans pomoże osobom starszym postawić pierwsze kroki w cyfrowym świecie. Dowiedz się po co i jak włączyć się do sieci. Coraz więcej usług administracji publicznej, w tym ZUS-u, przenosi się do Internetu. Jest to niewątpliwie ułatwienie dla klientów, szczególnie dla młodych osób, które z Internetu korzystają niemal intuicyjnie. Jednocześnie jednak starsze pokolenia mogą mieć problemy ze swobodnym poruszaniem się w przestrzeni cyfrowej i z dużą rezerwą podchodzą do internetowych usług. Oddział ZUS w Tarnowie przy współpracy z jednym z tarnowskich Latarników spróbuje to zmienić. Podczas bezpłatnego szkolenia osoby w wieku 50+ poznają możliwości Internetu, w tym e-urzędu ZUS, oraz przejdą szkolenie z posługiwania się tym nowoczesnym narzędziem. Zapraszam na spotkanie, podczas którego rozwieję wątpliwości czy warto korzystać z Internetu oraz wprowadzę zebranych we wspaniały, bogaty świat globalnej sieci – zachęca Latarnik, Artur Kubanik. Zajęcia są skierowane do osób niekorzystających jeszcze z Internetu, ale początkujący lub mający obawy przed pełnym surfowaniem także znajdą cos dla siebie. Latarnicy Polski Cyfrowej to ponad 2 tysiące lokalnych aktywistów przeprowadzających zajęcia edukacyjne dla seniorów. Popularyzują oni usługi internetowe, w tym Platformę Usług Elektronicznych ZUS, w ramach porozumienia o współpracy, jakie Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”. Organizacja przy współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji wdraża program Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS). Jest to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu i wspomaganie pokolenia 50+ w zrobieniu pierwszych kroków w Internecie w ich lokalnych środowiskach. – W tym największym obecnie w Europie projekcie integracji cyfrowej stawiamy na pokazywanie korzyści z wejścia w cyfrowy świat, zachęcamy i inspirujemy do samodzielnego korzystania z zasobów Internetu. Latarnicy ożywiają swoje środowiska pokazując, że technologie cyfrowe mogą go zmienić– wyjaśnia Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” i koordynator projektu PCRS. Więcej informacji o projekcie na stronie www.latarnicy.pl. Na spotkania z Latarnikiem w Oddziale ZUS w Tarnowie zapraszamy w poniedziałek  24 lutego 2014 roku o godz. 11.00 lub 15.00      Elżbieta Stachowiak  Rzecznik Prasowy Oddziału ZUS w Tarnowie   Wprowadzeni: Marcin Janowiec 30.01.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe