Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 14,6 km/h
opady: 0,0 mm

Rajd rowerowy z Gręboszowa na Westerplatte

Ruszył rajd rowerowy z Gręboszowa na Westerplatte, który ma upamiętnić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz ma bronić dobrego imienia majora Henryka Sucharskiego.

Około 30 rowerzystów spotkało się rano 27 sierpnia o godzinie 6.00 pod pomnikiem majora Henryka Sucharskiego w Gręboszowie, aby wyruszyć w pięciodniową trasę na Westerplatte. Rajd ma zakończyć się 1 września o godzinie 4.45, tj. w godzinę wybuchu II wojny światowej. Dzienny dystans przejazdu rowerzystów to od 100 do 140 km. Uczestnikami rajdu z gminy Gręboszów są: Marek Mosio i Zbigniew Smolik.

Rajd ma charakter patriotyczny. Chcemy tym samym kultywować pamięć i wiedzę o tym bohaterze wśród uczestników rajdu oraz osób, które będziemy spotykać na trasie – mówił pomysłodawca i organizator rajdu Marek Mosio.

Organizacje rajdu wspierają: Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski, Gmina Gręboszów, Stanisław Bukowiec, GIM-Grupa Inicjatyw Młodzieżowych Krzysztof Kupiec, NaszePowiśle.pl Karol Mikos, Vivento, Chicago Beer&Burger Pub, Razem Po Zdrowie, Salon Podróży, DiagMed.

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.08.2019 r.

Ruszył rajd rowerowy z Gręboszowa na Westerplatte, który ma upamiętnić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz ma bronić dobrego imienia majora Henryka Sucharskiego. Około 30 rowerzystów spotkało się rano 27 sierpnia o godzinie 6.00 pod pomnikiem majora Henryka Sucharskiego w Gręboszowie, aby wyruszyć w pięciodniową trasę na Westerplatte. Rajd ma zakończyć się 1 września o godzinie 4.45, tj. w godzinę wybuchu II wojny światowej. Dzienny dystans przejazdu rowerzystów to od 100 do 140 km. Uczestnikami rajdu z gminy Gręboszów są: Marek Mosio i Zbigniew Smolik. Rajd ma charakter patriotyczny. Chcemy tym samym kultywować pamięć i wiedzę o tym bohaterze wśród uczestników rajdu oraz osób, które będziemy spotykać na trasie – mówił pomysłodawca i organizator rajdu Marek Mosio. Organizacje rajdu wspierają: Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski, Gmina Gręboszów, Stanisław Bukowiec, GIM-Grupa Inicjatyw Młodzieżowych Krzysztof Kupiec, NaszePowiśle.pl Karol Mikos, Vivento, Chicago Beer&Burger Pub, Razem Po Zdrowie, Salon Podróży, DiagMed. Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.08.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe