Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 14,0 km/h
opady: 0,0 mm

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie, pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych"

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza do udziału w projekcie, pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych", realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Projekt ten to nie tylko wykłady, w trakcie których osoby starsze uzyskają informacje na temat aspektów prawnych zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, działalności Klubów Seniora oraz funkcjonowania wolontariatu. To również plebiscyt na najbardziej aktywną organizację pozarządową skupiającą osoby po 50 roku życia w regionie. Zachęcamy do zgłaszania kandydatur!

Projekt skierowany jest do osób powyżej 50 roku życia z powiatu dąbrowskiego i ma na celu aktywizację społeczną seniorów poprzez motywowanie ich do działania na rzecz swojego otoczenia, zachęcanie do tworzenia grup samopomocowych oraz zrzeszania się w stowarzyszeniach.

Projekt składa się z dwóch etapów:

  • Pierwsza część projektu obejmuje dwa wykłady, w trakcie których osoby starsze uzyskają informacje na temat aspektów prawnych zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, działalności Klubów Seniora oraz funkcjonowania wolontariatu.
  • Druga część projektu polegać będzie na organizacji plebiscytu na najbardziej aktywną organizację pozarządową skupiającą osoby po 50 roku życia w regionie. Plebiscyt zostanie przeprowadzony na stronie powiatdabrowski.pl. Internauci będą mogli głosować na organizacje zgłoszone do plebiscytu.

Organizacje będą mogły same zgłosić swój udział lub zostać zgłoszone przez inne podmioty za pomocą stosownego formularza. Do udziału w plebiscycie zostaną zakwalifikowane wszystkie organizacje spełniające warunki określone w regulaminie konkursu.

Zwieńczeniem projektu będzie organizacja finału plebiscytu połączonego z Balem Seniora, który będzie okazją do zaprezentowania osobom starszym stowarzyszeń działających na terenie powiatu dąbrowskiego. Podczas wydarzenia wybrane stowarzyszenia przedstawią własną ofertę, opowiedzą o swoich doświadczeniach i korzyściach wynikających z przynależności do NGO. Laureaci plebiscytu otrzymają dyplom oraz okolicznościową statuetkę „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego".

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat projektu.

Do pobrania:

Formularz konkursowy wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać lub złożyć osobiście najpóźniej do dnia 25 września 2017 r. na adres: Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska.

 

files/pliki/aktualnosci/2017/09wrzesien/Zapraszamy na wyklady w ramach projektu „Aktywne Powisle”/aktywne powisle.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2017/09wrzesien/Zapraszamy na wyklady w ramach projektu „Aktywne Powisle”/zrpwfwm.jpg

 

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 25.09.2017 r.

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza do udziału w projekcie, pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych", realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Projekt ten to nie tylko wykłady, w trakcie których osoby starsze uzyskają informacje na temat aspektów prawnych zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, działalności Klubów Seniora oraz funkcjonowania wolontariatu. To również plebiscyt na najbardziej aktywną organizację pozarządową skupiającą osoby po 50 roku życia w regionie. Zachęcamy do zgłaszania kandydatur! Projekt skierowany jest do osób powyżej 50 roku życia z powiatu dąbrowskiego i ma na celu aktywizację społeczną seniorów poprzez motywowanie ich do działania na rzecz swojego otoczenia, zachęcanie do tworzenia grup samopomocowych oraz zrzeszania się w stowarzyszeniach. Projekt składa się z dwóch etapów: Pierwsza część projektu obejmuje dwa wykłady, w trakcie których osoby starsze uzyskają informacje na temat aspektów prawnych zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, działalności Klubów Seniora oraz funkcjonowania wolontariatu. Druga część projektu polegać będzie na organizacji plebiscytu na najbardziej aktywną organizację pozarządową skupiającą osoby po 50 roku życia w regionie. Plebiscyt zostanie przeprowadzony na stronie powiatdabrowski.pl. Internauci będą mogli głosować na organizacje zgłoszone do plebiscytu. Organizacje będą mogły same zgłosić swój udział lub zostać zgłoszone przez inne podmioty za pomocą stosownego formularza. Do udziału w plebiscycie zostaną zakwalifikowane wszystkie organizacje spełniające warunki określone w regulaminie konkursu. Zwieńczeniem projektu będzie organizacja finału plebiscytu połączonego z Balem Seniora, który będzie okazją do zaprezentowania osobom starszym stowarzyszeń działających na terenie powiatu dąbrowskiego. Podczas wydarzenia wybrane stowarzyszenia przedstawią własną ofertę, opowiedzą o swoich doświadczeniach i korzyściach wynikających z przynależności do NGO. Laureaci plebiscytu otrzymają dyplom oraz okolicznościową statuetkę „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat projektu. Do pobrania: Pliki do pobrania Pobierz plik KARTA ZGLOSZEN.doc Pobierz plik REGULAMIN.doc Formularz konkursowy wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać lub złożyć osobiście najpóźniej do dnia 25 września 2017 r. na adres: Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska.                 Wprowadzenie: Marcin Janowiec 25.09.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe