Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
sobota
25 czerwca
temperatura: 27°C
wiatr: 15,6 km/h
opady: 0,0 mm

Spotkanie familijne w Bieniaszowicach

Tradycyjnie już pod koniec czerwca społeczność naszej gminy wraz z zaproszonymi gośćmi gromadzi się pod figurą Serca Jezusowego w Bieniaszowicach na dorocznym spotkaniu familijnym. W tym roku odbyło się ono 29 czerwca, w dniu uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą polową w intencji fundatorów figury – Franciszka i Marii Kosiniaków oraz całej rodziny Kosiniaków. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii Siedliszowice ks. Józef Ciejka, zaś okolicznościową homilię wygłosił ks. Kazimierz Sowa, dyrektor kanału telewizyjnego Religia.tv. W spotkaniu wzięli udział m. in.: Elżbieta Bieńkowska – wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju, Władysław Kosiniak-Kamysz – minister pracy i polityki społecznej, przedstawiciele władz samorządowych, wśród których znaleźli się m. in.: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojciech Kozak i Stanisław Sorys –wicemarszałkowie, Andrzej Harężlak - wicewojewoda małopolski, Roman Łucarz– Starosta Powiatu Tarnowskiego, Robert Pantera - wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego oraz burmistrzowie i wójtowie gmin.

W uroczystości uczestniczyły również poczty sztandarowe: jednostek OSP z terenu gminy Gręboszów, Zespołu Szkół w Gręboszowie oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Zielenic (powiat proszowicki).Po zakończeniu mszy św. w imieniu organizatorów głos zabrał Władysław Kosiniak-Kamysz, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości.

            Tegoroczne spotkanie przy figurze Serca Jezusowego w Bieniaszowicach odbyło się już po raz 16. Co roku cieszy się ono niezmiennie dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, która spotyka się na wspólnej modlitwie przy figurze Serca Jezusowego.

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 02.07.2014 r.

Tradycyjnie już pod koniec czerwca społeczność naszej gminy wraz z zaproszonymi gośćmi gromadzi się pod figurą Serca Jezusowego w Bieniaszowicach na dorocznym spotkaniu familijnym. W tym roku odbyło się ono 29 czerwca, w dniu uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą polową w intencji fundatorów figury – Franciszka i Marii Kosiniaków oraz całej rodziny Kosiniaków. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii Siedliszowice ks. Józef Ciejka, zaś okolicznościową homilię wygłosił ks. Kazimierz Sowa, dyrektor kanału telewizyjnego Religia.tv. W spotkaniu wzięli udział m. in.: Elżbieta Bieńkowska – wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju, Władysław Kosiniak-Kamysz – minister pracy i polityki społecznej, przedstawiciele władz samorządowych, wśród których znaleźli się m. in.: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojciech Kozak i Stanisław Sorys –wicemarszałkowie, Andrzej Harężlak - wicewojewoda małopolski, Roman Łucarz– Starosta Powiatu Tarnowskiego, Robert Pantera - wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego oraz burmistrzowie i wójtowie gmin. W uroczystości uczestniczyły również poczty sztandarowe: jednostek OSP z terenu gminy Gręboszów, Zespołu Szkół w Gręboszowie oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Zielenic (powiat proszowicki).Po zakończeniu mszy św. w imieniu organizatorów głos zabrał Władysław Kosiniak-Kamysz, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości.             Tegoroczne spotkanie przy figurze Serca Jezusowego w Bieniaszowicach odbyło się już po raz 16. Co roku cieszy się ono niezmiennie dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, która spotyka się na wspólnej modlitwie przy figurze Serca Jezusowego. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 02.07.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe