Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
16 czerwca
temperatura: 15°C
wiatr: 7,9 km/h
opady: 0,0 mm

Spotkanie informacyjne w sprawie Krajowego Programu „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Gręboszów zaprasza mieszkańców Gminy Gręboszów na spotkanie informacyjne, organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie, dotyczące możliwości pozyskania dotacji na ocieplenie domu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej lub na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego w ramach Krajowego Programu ”Czyste Powietrze”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 18 grudnia 2018 r. (tj. wtorek) o godz. 18:00 w budynku remizy OSP Borusowa.

Specjaliści Funduszu przybliżą założenia oraz zakres programu. Na spotkaniu omówiony zostanie  sposób aplikowania do programu w tym rejestracja, określenie wielkości możliwego do uzyskania dofinansowania oraz proces wypełniania wniosku o dofinansowanie.

Krajowy Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych. W ramach programu będzie możliwe uzyskanie dofinansowanie na wymianę starych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi (węgiel, drewno itp.) na nowoczesne źródła ciepła. Dofinansowany będzie zakup źródeł zasilanych:
- gazem ziemnym lub LPG,
- olejem opałowym,
- elektrycznością (w tym pompy ciepła),
- biomasą,
- węglem.

W przypadku źródeł zasilanych paliwami stałymi konieczne jest spełnienie przez źródło normy ekoprojekt (ecodesign). Źródła gazowe i olejowe muszą wykazać się klasą efektywności minimum A, z kolei pompy ciepła minimum klasą A+.

Montaż wyżej wymienionych źródeł może być również dofinansowany w obiektach nowo budowanych tj. nie oddanych jeszcze do użytku.
Oprócz montażu źródeł ciepła w ramach Programu możliwe będzie również pozyskanie dofinansowania na szerokie działania termomodernizacyjne w obiekcie jednorodzinnym w tym na:
- docieplenie ścian, stropów, dachów i podłóg,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- modernizację instalacji wewnętrznej c.o. i c.w.u.,
- montaż instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
- przyłącza do zakupionych źródeł ciepła (ciepłownicze, gazowe, elektryczne),
- montaż instalacji solarnych (kolektory słoneczne i fotowoltaika).

Wysokość dofinansowania zależna będzie od poziomu dochodów na członka gospodarstwa domowego i będzie wynosiła od 30% do nawet 90%. W ramach potrzeby można będzie również skorzystać z preferencyjnej pożyczki na sfinansowanie pozostałych kosztów kwalifikowanych zadania. W przypadku montażu instalacji solarnych dofinansowanie udzielane jest jedynie w formie pożyczki.

 

Gręboszów, dnia 11 grudnia 2018 r.

 

 

files/pliki/aktualnosci/2018/12grudzen/Czyste Powietrze/Czyste_powietrze_ulotka_1.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/12grudzen/Czyste Powietrze/Czyste_powietrze_ulotka_2.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/12grudzen/Czyste Powietrze/Czyste_powietrze_ulotka_3.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/12grudzen/Czyste Powietrze/Czyste_powietrze_ulotka_4.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/12grudzen/Czyste Powietrze/Czyste_powietrze_ulotka_5.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/12grudzen/Czyste Powietrze/Czyste_powietrze_ulotka_6.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/12grudzen/Czyste Powietrze/Czyste_powietrze_ulotka_7.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2018/12grudzen/Czyste Powietrze/Czyste_powietrze_ulotka_8.jpg

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 12.12.2018 r.

Wójt Gminy Gręboszów zaprasza mieszkańców Gminy Gręboszów na spotkanie informacyjne, organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie, dotyczące możliwości pozyskania dotacji na ocieplenie domu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej lub na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego w ramach Krajowego Programu ”Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się w dniu 18 grudnia 2018 r. (tj. wtorek) o godz. 18:00 w budynku remizy OSP Borusowa. Specjaliści Funduszu przybliżą założenia oraz zakres programu. Na spotkaniu omówiony zostanie  sposób aplikowania do programu w tym rejestracja, określenie wielkości możliwego do uzyskania dofinansowania oraz proces wypełniania wniosku o dofinansowanie. Krajowy Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych. W ramach programu będzie możliwe uzyskanie dofinansowanie na wymianę starych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi (węgiel, drewno itp.) na nowoczesne źródła ciepła. Dofinansowany będzie zakup źródeł zasilanych: - gazem ziemnym lub LPG, - olejem opałowym, - elektrycznością (w tym pompy ciepła), - biomasą, - węglem. W przypadku źródeł zasilanych paliwami stałymi konieczne jest spełnienie przez źródło normy ekoprojekt (ecodesign). Źródła gazowe i olejowe muszą wykazać się klasą efektywności minimum A, z kolei pompy ciepła minimum klasą A+. Montaż wyżej wymienionych źródeł może być również dofinansowany w obiektach nowo budowanych tj. nie oddanych jeszcze do użytku. Oprócz montażu źródeł ciepła w ramach Programu możliwe będzie również pozyskanie dofinansowania na szerokie działania termomodernizacyjne w obiekcie jednorodzinnym w tym na: - docieplenie ścian, stropów, dachów i podłóg, - wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, - modernizację instalacji wewnętrznej c.o. i c.w.u., - montaż instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, - przyłącza do zakupionych źródeł ciepła (ciepłownicze, gazowe, elektryczne), - montaż instalacji solarnych (kolektory słoneczne i fotowoltaika). Wysokość dofinansowania zależna będzie od poziomu dochodów na członka gospodarstwa domowego i będzie wynosiła od 30% do nawet 90%. W ramach potrzeby można będzie również skorzystać z preferencyjnej pożyczki na sfinansowanie pozostałych kosztów kwalifikowanych zadania. W przypadku montażu instalacji solarnych dofinansowanie udzielane jest jedynie w formie pożyczki.   Gręboszów, dnia 11 grudnia 2018 r.                           Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 12.12.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe