Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
środa
25 maja
temperatura: 13°C
wiatr: 11,6 km/h
opady: 0,0 mm

ŚWIĘTO PATRONA GIMNAZJUM

„ Na Powiślu żyła tu…” - pod takim hasłem obchodzono Święto Patrona w gimnazjum w Gręboszowie.

Uroczystość przebiegała w kilku etapach. Najpierw uczniowie gimnazjum na czele z dyrektorem i nauczycielami złożyli na grobie Stefanii Łąckiej kwiaty i zapalili znicze. Po krótkiej modlitwie wszyscy udali się do Kościoła Parafialnego w Gręboszowie na uroczystą Mszę św, którą koncelebrowali: ks. prof. Ryszard Banach, ks. Wiesław Babiarz i ks. Jan Król. Ostatnim punktem obchodów była uroczysta akademia. Młodzież przygotowywały panie: Małgorzata Węgiel, Anna Ruta i Anna Chmura.

Uczniowie przypomnieli postać Stefanii Łąckiej, ze szczególnym uwzględnieniem jej losów w czasie II wojny światowej a wszystko to na szerszym tle Golgoty polskiego Narodu pod okupacją niemiecką i radziecką.

Zgromadzeni słuchali w skupieniu wierszy i piosenek- skłaniających do zadumy nad człowieczym losem i odpowiedzialnością każdego z nas za drugiego człowieka i za nasze wspólne dobro jakim jest ojczyzna. Występ zakończyła „ Ballada gimnazjalna”, w której uczniowie z dumą odśpiewali słowa zwrotki:
Lecz powitasz nas jak zawsze jutro rano
Powrócimy , aby sztandar szkoły nieść
Patrz Stefanio – Twoja Ziemia Gręboszowska!
Twoja radość, Twoja duma, Twoja wieś

Źródło: Zespół Szkół w Gręboszowie

Zdjęcia: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 25.06.2014 r.

„ Na Powiślu żyła tu…” - pod takim hasłem obchodzono Święto Patrona w gimnazjum w Gręboszowie. Uroczystość przebiegała w kilku etapach. Najpierw uczniowie gimnazjum na czele z dyrektorem i nauczycielami złożyli na grobie Stefanii Łąckiej kwiaty i zapalili znicze. Po krótkiej modlitwie wszyscy udali się do Kościoła Parafialnego w Gręboszowie na uroczystą Mszę św, którą koncelebrowali: ks. prof. Ryszard Banach, ks. Wiesław Babiarz i ks. Jan Król. Ostatnim punktem obchodów była uroczysta akademia. Młodzież przygotowywały panie: Małgorzata Węgiel, Anna Ruta i Anna Chmura. Uczniowie przypomnieli postać Stefanii Łąckiej, ze szczególnym uwzględnieniem jej losów w czasie II wojny światowej a wszystko to na szerszym tle Golgoty polskiego Narodu pod okupacją niemiecką i radziecką. Zgromadzeni słuchali w skupieniu wierszy i piosenek- skłaniających do zadumy nad człowieczym losem i odpowiedzialnością każdego z nas za drugiego człowieka i za nasze wspólne dobro jakim jest ojczyzna. Występ zakończyła „ Ballada gimnazjalna”, w której uczniowie z dumą odśpiewali słowa zwrotki: Lecz powitasz nas jak zawsze jutro rano Powrócimy , aby sztandar szkoły nieść Patrz Stefanio – Twoja Ziemia Gręboszowska! Twoja radość, Twoja duma, Twoja wieś Zdjęcia z wydarzenia Źródło: Zespół Szkół w Gręboszowie Zdjęcia: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 25.06.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe