Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
16 czerwca
temperatura: 14°C
wiatr: 7,1 km/h
opady: 0,0 mm

ŚWIĘTO PATRONA GIMNAZJUM

W czwartek, 6 czerwca br., w Zespole Szkół w Gręboszowie uroczyście obchodzono Święto Patrona Gimnazjum. Z tej okazji uczniowie klas trzecich przygotowali program artystyczny pod hasłem „BOGU, OJCZYŹNIE, CZŁOWIEKOWI”,  przybliżający postać wspaniałej kobiety - Stefanii Łąckiej, która od 10 lat towarzyszy gimnazjalistom jako Patronka Szkoły. Jej życie, wspaniałe cechy charakteru, heroiczną postawę w warunkach obozowych, artyści pokazali śpiewem, wierszem, scenką sytuacyjną. Mamy nadzieję, że przykład godnego życia oraz postawa Stefanii będą cennymi drogowskazami dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Akademii towarzyszyła okolicznościowa wystawa prac uczniowskich poświęconych życiu i działalności Stefanii – prace plastyczne i wiersze. Inna wystawa prezentowała krótki życiorys Patronki oraz dokumentację fotograficzną z różnych etapów życia Stefanii.
W uroczystości szkolnej wzięli udział zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów p. Wiesław Wytrwał oraz Dyrektor GCKiCz p. Wiesław Lizak.

Opracowanie: W. Lizak

Wprowadzenie: M. Janowiec 10.06.2013 r.

W czwartek, 6 czerwca br., w Zespole Szkół w Gręboszowie uroczyście obchodzono Święto Patrona Gimnazjum. Z tej okazji uczniowie klas trzecich przygotowali program artystyczny pod hasłem „BOGU, OJCZYŹNIE, CZŁOWIEKOWI”,  przybliżający postać wspaniałej kobiety - Stefanii Łąckiej, która od 10 lat towarzyszy gimnazjalistom jako Patronka Szkoły. Jej życie, wspaniałe cechy charakteru, heroiczną postawę w warunkach obozowych, artyści pokazali śpiewem, wierszem, scenką sytuacyjną. Mamy nadzieję, że przykład godnego życia oraz postawa Stefanii będą cennymi drogowskazami dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Akademii towarzyszyła okolicznościowa wystawa prac uczniowskich poświęconych życiu i działalności Stefanii – prace plastyczne i wiersze. Inna wystawa prezentowała krótki życiorys Patronki oraz dokumentację fotograficzną z różnych etapów życia Stefanii. W uroczystości szkolnej wzięli udział zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów p. Wiesław Wytrwał oraz Dyrektor GCKiCz p. Wiesław Lizak. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: W. Lizak Wprowadzenie: M. Janowiec 10.06.2013 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe