Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
czwartek
11 sierpnia
temperatura: 17°C
wiatr: 10,2 km/h
opady: 0,0 mm

Sympozjum pt. „Unieść życie – Stefania Łącka” w Tarnowie

W piątek, 20 września br., w ramach III Tygodnia Wychowania odbyło się sympozjum pt. „Unieść życie – Stefania Łącka”, zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Tarnowie, przy współudziale Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Diecezjalnego Duszpasterstwa Nauczycieli. Sympozjum, które odbyło się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zgromadziło wielu znakomitych gości, ludzi nauki, księży, nauczycieli i wychowawców. Obecna była m.in. bratanica Stefanii Łąckiej – Mieczysława Tarka (z domu Łącka) oraz dr Andrzej Kosiniak-Kamysz, były minister zdrowia, pochodzący z rodziny Stefanii ze strony jej matki.

Wprowadzeniem do dyskusji panelowej były dwa wykłady, które wygłosili: ks. dr Władysław Szewczyk „Przekraczać siebie?!” oraz ks. dr Ryszard Banach, który przybliżył postać Stefanii Łąckiej i wartości, którymi żyła. Dyskusję panelową „Wychowywać do wartości”, poprowadził ks. dr Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie z udziałem Małgorzaty Węgiel, nauczyciela Gimnazjum im. Stefanii Łąckiej w Gręboszowie, Ryszarda Ostrowskiego, przedstawiciela Kuratorium Oświaty –Delegatury w Tarnowie i ks. dr Władysława Szewczyka. Końcowym akcentem sympozjum była msza św. odprawiona w kościele księży Filipinów.

Stefania Łącka – nauczycielka, więźniarka obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau to niezłomny autorytet dla młodego pokolenia żyjącego w czasach, w których coraz trudniej o wzór życia w prawdzie, miłości, służbie i poświęceniu drugiemu człowiekowi.

Opracowanie: W. Lizak

Wprowadzenie: M. Janowiec 23.09.2013 r.

W piątek, 20 września br., w ramach III Tygodnia Wychowania odbyło się sympozjum pt. „Unieść życie – Stefania Łącka”, zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Tarnowie, przy współudziale Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Diecezjalnego Duszpasterstwa Nauczycieli. Sympozjum, które odbyło się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zgromadziło wielu znakomitych gości, ludzi nauki, księży, nauczycieli i wychowawców. Obecna była m.in. bratanica Stefanii Łąckiej – Mieczysława Tarka (z domu Łącka) oraz dr Andrzej Kosiniak-Kamysz, były minister zdrowia, pochodzący z rodziny Stefanii ze strony jej matki. Wprowadzeniem do dyskusji panelowej były dwa wykłady, które wygłosili: ks. dr Władysław Szewczyk „Przekraczać siebie?!” oraz ks. dr Ryszard Banach, który przybliżył postać Stefanii Łąckiej i wartości, którymi żyła. Dyskusję panelową „Wychowywać do wartości”, poprowadził ks. dr Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie z udziałem Małgorzaty Węgiel, nauczyciela Gimnazjum im. Stefanii Łąckiej w Gręboszowie, Ryszarda Ostrowskiego, przedstawiciela Kuratorium Oświaty –Delegatury w Tarnowie i ks. dr Władysława Szewczyka. Końcowym akcentem sympozjum była msza św. odprawiona w kościele księży Filipinów. Stefania Łącka – nauczycielka, więźniarka obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau to niezłomny autorytet dla młodego pokolenia żyjącego w czasach, w których coraz trudniej o wzór życia w prawdzie, miłości, służbie i poświęceniu drugiemu człowiekowi. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: W. Lizak Wprowadzenie: M. Janowiec 23.09.2013 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe