Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
28 września
temperatura: 13°C
wiatr: 8,3 km/h
opady: 0,0 mm

Telegram w sprawie strat w wyniku gradobicia, deszczu nawalnego lub huraganu

Urząd Gminy Gręboszów informuje, że rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku gradobicia, deszczu nawalnego lub huraganu, który wystąpił w dniu 20 maja 2015 r. na terenie miejscowości Zapasternicze i Żelichów (lub w innych miejscowościach gminy Gręboszów) mogą składać wnioski do Urzędu Gminy Gręboszów o szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych.

Termin składania wniosków upływa w dniu 5 czerwca 2015 r.

W przypadku poniesienia strat większych niż 30% średniej produkcji rolnej z ostatnich trzech lat rolnik może liczyć na pomoc w postaci kredytu klęskowego lub pomocy na wznowienie produkcji rolnej po uruchomieniu programów pomocowych przez ARiMR.

W przypadku całkowitego zniszczenia uprawy rolnik ma obowiązek zgłosić ten fakt w ARiMR, w terminie 10 dni od daty wystąpienia tzw. „siły wyższej” czyli niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.

Odpowiednie druki wniosków znajdują się w Urzędzie Gminy Gręboszów pok. nr 1 oraz na stronie internetowej www.greboszow.pl.

 

 

Wnioski do pobrania:

Wniosek o oszacowanie szkód powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w gospodarstwie rolnym - Załącznik Nr 1.doc

Gospodarstwo połozone na terenie kilku gmin-aktualne - Załącznik Nr I.1.doc

Straty w produkcji roślinnej - środki obrotowe - Załącznik Nr I.2.doc

Straty w szklarniach i tunelach foliowych - środki obrotowe - Załącznik Nr I.3.doc

Straty w produkcji roślinnej - środki trwałe - Załącznik Nr I.4.doc

Straty w produkcji zwierzęcej - środki obrotowe - Załącznik Nr I.5.doc

Straty w produkcji zwierzęcej - środki trwałe - Załącznik Nr I.6.doc

Straty w maszynach i urządzeniach rolniczych - Załącznik Nr I.7.doc

Straty w budynkach i budowlach gospodarczych - Załącznik do wniosku I.8.doc

Straty w stawach rybnych - Załącznik Nr I.9.doc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.05.2015 r.

Urząd Gminy Gręboszów informuje, że rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku gradobicia, deszczu nawalnego lub huraganu, który wystąpił w dniu 20 maja 2015 r. na terenie miejscowości Zapasternicze i Żelichów (lub w innych miejscowościach gminy Gręboszów) mogą składać wnioski do Urzędu Gminy Gręboszów o szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych. Termin składania wniosków upływa w dniu 5 czerwca 2015 r. W przypadku poniesienia strat większych niż 30% średniej produkcji rolnej z ostatnich trzech lat rolnik może liczyć na pomoc w postaci kredytu klęskowego lub pomocy na wznowienie produkcji rolnej po uruchomieniu programów pomocowych przez ARiMR. W przypadku całkowitego zniszczenia uprawy rolnik ma obowiązek zgłosić ten fakt w ARiMR, w terminie 10 dni od daty wystąpienia tzw. „siły wyższej” czyli niekorzystnego zjawiska atmosferycznego. Odpowiednie druki wniosków znajdują się w Urzędzie Gminy Gręboszów pok. nr 1 oraz na stronie internetowej www.greboszow.pl.     Wnioski do pobrania: Wniosek o oszacowanie szkód powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w gospodarstwie rolnym - Załącznik Nr 1.doc Gospodarstwo połozone na terenie kilku gmin-aktualne - Załącznik Nr I.1.doc Straty w produkcji roślinnej - środki obrotowe - Załącznik Nr I.2.doc Straty w szklarniach i tunelach foliowych - środki obrotowe - Załącznik Nr I.3.doc Straty w produkcji roślinnej - środki trwałe - Załącznik Nr I.4.doc Straty w produkcji zwierzęcej - środki obrotowe - Załącznik Nr I.5.doc Straty w produkcji zwierzęcej - środki trwałe - Załącznik Nr I.6.doc Straty w maszynach i urządzeniach rolniczych - Załącznik Nr I.7.doc Straty w budynkach i budowlach gospodarczych - Załącznik do wniosku I.8.doc Straty w stawach rybnych - Załącznik Nr I.9.doc                   Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.05.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe