Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
28 września
temperatura: 13°C
wiatr: 8,3 km/h
opady: 0,0 mm

UDANY WERNISAŻ

W przepiękne jesienne popołudnie 30 września br. mieszkańcy gminy Gręboszów mieli możliwość poznania i spotkania się z pochodzącą z Kozłowa Zofią Misiaszek- Sałańską i jej sztuką. Okazją do tego był wernisaż prac malarskich jej autorstwa zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Licznie zebrani goście podziwiali obrazy przy dźwiękach utworów zagranych na pianinie przez Tomasza Lizaka. Urozmaiceniem wieczoru były piosenki wykonane na gitarach przez uczennice szkółki gry Natalię Zawada oraz Ewelinę Dąbroś. Imprezę poprowadził dyrektor GCKiCz Wiesław Lizak. Artystka zaprezentowała swoją twórczość, na którą składają się obrazy o różnej tematyce m.in. portrety, martwa natura, pejzaże, zwierzęta, szkice. Duże wrażenie zrobiły wyeksponowane w wyjątkowy sposób ikony przedstawiające bliską naszemu sercu Matkę Boską Gręboszowską, a także Ostrobramską, Świętą Rodzinę i inne. Goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz malarkę i jej rodzinę. Od dnia 3 października wszyscy zainteresowani mogą podziwiać obrazy w Sali Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

Zofia Misiaszek-Sałańska pochodzi z Kozłowa, gmina Gręboszów, obecnie mieszka na Śląsku w Gliwicach. Jest absolwentką Liceum Sztuk Pięknych im. A. Kenara w Zakopanem. Malarstwa i grafiki uczył ją prof. A. Waloch, rzeźby prof. Fajkosz oraz prof. K. Gąsienica- Szostak.W latach 80-tych była członkiem grupy plastycznej "KOLORYT" od 1991 roku związana jest z gliwicką grupą "FAUN" w której przez pewien czas była V-ce prezesem. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne, ale też pastele, wykonuje rysunek ołówkiem. Ukończyła 3 letni kurs ikonopisania III stopnia u o. o Jezuitów w Krakowie przy Stowarzyszeniu Twórców Sztuki Sakralnej ECCLESSIA. Miała 26 wystaw indywidualnych, 57 zbiorowych i 14 poplenerowych. Osobiście  ofiarowała ikonę przedstawiającą  Chrystusa Pantokratora Ojcu św. Janowi Pawłowi II na prywatnej audiencji. Jej obrazy brały udział w aukcjach dobroczynnych: na rzecz chorych dzieci i ofiar tsunami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Monika Kilian, Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.10.2017 r.

W przepiękne jesienne popołudnie 30 września br. mieszkańcy gminy Gręboszów mieli możliwość poznania i spotkania się z pochodzącą z Kozłowa Zofią Misiaszek- Sałańską i jej sztuką. Okazją do tego był wernisaż prac malarskich jej autorstwa zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Licznie zebrani goście podziwiali obrazy przy dźwiękach utworów zagranych na pianinie przez Tomasza Lizaka. Urozmaiceniem wieczoru były piosenki wykonane na gitarach przez uczennice szkółki gry Natalię Zawada oraz Ewelinę Dąbroś. Imprezę poprowadził dyrektor GCKiCz Wiesław Lizak. Artystka zaprezentowała swoją twórczość, na którą składają się obrazy o różnej tematyce m.in. portrety, martwa natura, pejzaże, zwierzęta, szkice. Duże wrażenie zrobiły wyeksponowane w wyjątkowy sposób ikony przedstawiające bliską naszemu sercu Matkę Boską Gręboszowską, a także Ostrobramską, Świętą Rodzinę i inne. Goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz malarkę i jej rodzinę. Od dnia 3 października wszyscy zainteresowani mogą podziwiać obrazy w Sali Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Zofia Misiaszek-Sałańska pochodzi z Kozłowa, gmina Gręboszów, obecnie mieszka na Śląsku w Gliwicach. Jest absolwentką Liceum Sztuk Pięknych im. A. Kenara w Zakopanem. Malarstwa i grafiki uczył ją prof. A. Waloch, rzeźby prof. Fajkosz oraz prof. K. Gąsienica- Szostak.W latach 80-tych była członkiem grupy plastycznej "KOLORYT" od 1991 roku związana jest z gliwicką grupą "FAUN" w której przez pewien czas była V-ce prezesem. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne, ale też pastele, wykonuje rysunek ołówkiem. Ukończyła 3 letni kurs ikonopisania III stopnia u o. o Jezuitów w Krakowie przy Stowarzyszeniu Twórców Sztuki Sakralnej ECCLESSIA. Miała 26 wystaw indywidualnych, 57 zbiorowych i 14 poplenerowych. Osobiście  ofiarowała ikonę przedstawiającą  Chrystusa Pantokratora Ojcu św. Janowi Pawłowi II na prywatnej audiencji. Jej obrazy brały udział w aukcjach dobroczynnych: na rzecz chorych dzieci i ofiar tsunami.     Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Monika Kilian, Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.10.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe