Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
sobota
25 czerwca
temperatura: 27°C
wiatr: 15,6 km/h
opady: 0,0 mm

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego

W Zespole Szkół w Gręboszowie rozpoczęto nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczysta inauguracja w placówce poprzedzona była mszą świętą w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, w intencji uczniów, grona pedagogicznego oraz pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Punktualnie o godz. 9.00 na dziedzińcu gręboszowskiej placówki dyrektor zespołu szkół Jerzy Misterka wraz z gronem pedagogicznym, władzami samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi powitał wszystkich uczniów, którzy będą teraz uczęszczać do placówki. W szczególności zwrócił się do tych najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukację w klasie I Szkoły Podstawowej. Wspomniał także o 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, która przypada na dzień 1 września.

Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na uroczystość znaleźli się: Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Wytrwał oraz dyr. Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak.

Wójt gminy Gręboszów Krystyna Świętek, w swoim wystąpieniu życzyła wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w nadchodzącym roku szkolnym, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja kolejnych pokoleń.

Na zakończenie głos zabrał również dyr. GCKiCz, który skierował słowa podziękowania dla młodzieży Zespołu Szkół, która podczas tegorocznych wakacji reprezentowała naszą gminę podczas VI Święta Powiśla Dąbrowskiego.
Wyrazy wdzięczności skierował również do Pani Emilii Miesterka, która poświęciła swój czas w okresie wakacji na przygotowanie zespołów do powiatowych dożynek.

Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie.

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.09.2014 r.

W Zespole Szkół w Gręboszowie rozpoczęto nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczysta inauguracja w placówce poprzedzona była mszą świętą w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, w intencji uczniów, grona pedagogicznego oraz pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Punktualnie o godz. 9.00 na dziedzińcu gręboszowskiej placówki dyrektor zespołu szkół Jerzy Misterka wraz z gronem pedagogicznym, władzami samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi powitał wszystkich uczniów, którzy będą teraz uczęszczać do placówki. W szczególności zwrócił się do tych najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukację w klasie I Szkoły Podstawowej. Wspomniał także o 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, która przypada na dzień 1 września. Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na uroczystość znaleźli się: Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Wytrwał oraz dyr. Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak. Wójt gminy Gręboszów Krystyna Świętek, w swoim wystąpieniu życzyła wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w nadchodzącym roku szkolnym, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja kolejnych pokoleń. Na zakończenie głos zabrał również dyr. GCKiCz, który skierował słowa podziękowania dla młodzieży Zespołu Szkół, która podczas tegorocznych wakacji reprezentowała naszą gminę podczas VI Święta Powiśla Dąbrowskiego. Wyrazy wdzięczności skierował również do Pani Emilii Miesterka, która poświęciła swój czas w okresie wakacji na przygotowanie zespołów do powiatowych dożynek. Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.09.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe