Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
poniedziałek
8 sierpnia
temperatura: 16°C
wiatr: 9,0 km/h
opady: 0,0 mm

W sprzedaży nowy 62. numer Gazety Gręboszowskiej

W placówkach handlowych na terenie gminy Gręboszów można nabyć nowy 62. numer Gazety Gręboszowskiej. W bieżącym numerze naszego lokalnego kwartalnika jak zwykle mogą Państwo znaleźć szereg interesujących artykułów. Prezentujemy informacje o bieżących wydarzeniach jakie miały miejsce w przeciągu ostatniego kwartału. W minionym kwartale żelazne gody czyli jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Aniela i Jan Topór z Żelichowa. To wspaniała rocznica oraz doskonały przykład na wyjątkowość instytucji małżeństwa i jej znaczenia w dzisiejszym społeczeństwie.

Tradycyjnie wraz z początkiem wakacji, wywodząca się z gminy Gręboszów rodzina Kosiniaków, zorganizowała doroczne spotkanie familijne przy figurze Serca Jezusowego fundacji Franciszka i Marii Kosiniaków w Bieniaszowicach. W numerze mogą znaleźć Państwo relację z tego wydarzenia, w którym to uczestniczyła duża część naszej lokalnej społeczności. Ponadto letnie miesiące to czas parafialnych uroczystości, jak odpusty ku czci św. Anny i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który połączony był z parafialnym świętem plonów. Tym samym w aktualnym wydaniu zamieszczamy najważniejsze informacje dotyczące tych wydarzeń oraz obszerną relację zdjęciową. W nowym numerze gazety nie mogło zabraknąć również i materiałów odnoszących się swoją tematyką do historii.

Ks. dr Ryszard Banach kontynuuje swój cykl artykułów o księżach wywodzących się z terenu gminy Gręboszów, wśród których znajdują się księża: Piotr Rajca, Franciszek Rajca, ks. Józef Rodak oraz ks. Franciszek Józef Głąb. Ponadto w numerze zamieszczamy fragmenty cząstki drugiej „Okruszyn Gręboszowa” Jakuba Bojki, która do tej pory znajdowała się jedynie w rękopisie autora, a obecnie dzięki pomocy ks. prałata Ryszarda Banacha, mamy możliwość dokonania jej pełnej transkrypcji i druku na łamach Gazety Gręboszowskiej.

W minionym kwartale został otwarty kompleks sportowy „Orlik” w Gręboszowie, który już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy. Tradycyjnie w nowym numerze zamieszczamy kalejdoskop kulturalny i sportowy oraz wiele ciekawych informacji.

 

Oddając do Państwa rąk 62. numer naszego lokalnego kwartalnika mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Dlatego też życzę wszystkim Czytelnikom miłej lektury czasopisma

 

files/pliki/aktualnosci/2013/10pazdziernik/W sprzedazy nowy 62. numer Gazety Greboszowskiej/Gazeta_Greboszowska_nr_62.jpg

 

 

Opracowanie: W. Lizak

Wprowadzenie: M. Janowiec 08.10.2013 r.

W placówkach handlowych na terenie gminy Gręboszów można nabyć nowy 62. numer Gazety Gręboszowskiej. W bieżącym numerze naszego lokalnego kwartalnika jak zwykle mogą Państwo znaleźć szereg interesujących artykułów. Prezentujemy informacje o bieżących wydarzeniach jakie miały miejsce w przeciągu ostatniego kwartału. W minionym kwartale żelazne gody czyli jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Aniela i Jan Topór z Żelichowa. To wspaniała rocznica oraz doskonały przykład na wyjątkowość instytucji małżeństwa i jej znaczenia w dzisiejszym społeczeństwie. Tradycyjnie wraz z początkiem wakacji, wywodząca się z gminy Gręboszów rodzina Kosiniaków, zorganizowała doroczne spotkanie familijne przy figurze Serca Jezusowego fundacji Franciszka i Marii Kosiniaków w Bieniaszowicach. W numerze mogą znaleźć Państwo relację z tego wydarzenia, w którym to uczestniczyła duża część naszej lokalnej społeczności. Ponadto letnie miesiące to czas parafialnych uroczystości, jak odpusty ku czci św. Anny i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który połączony był z parafialnym świętem plonów. Tym samym w aktualnym wydaniu zamieszczamy najważniejsze informacje dotyczące tych wydarzeń oraz obszerną relację zdjęciową. W nowym numerze gazety nie mogło zabraknąć również i materiałów odnoszących się swoją tematyką do historii. Ks. dr Ryszard Banach kontynuuje swój cykl artykułów o księżach wywodzących się z terenu gminy Gręboszów, wśród których znajdują się księża: Piotr Rajca, Franciszek Rajca, ks. Józef Rodak oraz ks. Franciszek Józef Głąb. Ponadto w numerze zamieszczamy fragmenty cząstki drugiej „Okruszyn Gręboszowa” Jakuba Bojki, która do tej pory znajdowała się jedynie w rękopisie autora, a obecnie dzięki pomocy ks. prałata Ryszarda Banacha, mamy możliwość dokonania jej pełnej transkrypcji i druku na łamach Gazety Gręboszowskiej. W minionym kwartale został otwarty kompleks sportowy „Orlik” w Gręboszowie, który już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy. Tradycyjnie w nowym numerze zamieszczamy kalejdoskop kulturalny i sportowy oraz wiele ciekawych informacji.   Oddając do Państwa rąk 62. numer naszego lokalnego kwartalnika mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Dlatego też życzę wszystkim Czytelnikom miłej lektury czasopisma       Opracowanie: W. Lizak Wprowadzenie: M. Janowiec 08.10.2013 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe