Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
16 czerwca
temperatura: 14°C
wiatr: 7,1 km/h
opady: 0,0 mm

Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko z wizytą w Gręboszowie

W poniedziałek, 7 października br. w sali konferencyjnej GCKiCz odbyło się spotkanie z Józefą Szczurek-Żelazko, posłanką na sejm RP, wiceminister i sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatu dąbrowskiego, pracownicy służby zdrowia oraz mieszkańcami gminy Gręboszów.

W spotkaniu uczestniczyli m. in.: Lesław Wieczorek – starosta powiatu dąbrowskiego, Krzysztof Bryk – wicestarosta, Jan Sipior – burmistrz Szczucina, Łukasz Węgrzyn – dyrektor dąbrowskiego szpitala powiatowego, Krzysztof Gil – wójt gminy Gręboszów oraz Marek Mosio – przewodniczący Rady Gminy Gręboszów.

Podczas spotkania Pani Minister szeroko omówiła zagadnienia związane z wdrożonymi już przez rząd programami prorodzinnymi oraz przybliżyła założenia programowe projektów rządowych. W dyskusji mówiono o problemach w rehabilitacji i dobrej współpracy lekarzy rodzinnych ze szpitalem. Jednak głównym wątkiem dyskusji była kwestia powstania punktu stacjonowania karetek w gminie Gręboszów.

W związku z otwarciem w przyszłym roku mostu w Borusowej zwiększy się na pewno natężenie ruchu na terenie gminy Gręboszów, która oddalona jest około 20 kilometrów od Dąbrowy Tarnowskiej. Niewykluczone, że będziemy się zmagać z wypadkami drogowymi i różnymi zdarzeniami, częściej niż do tej pory. Dlatego ta pomoc musi być na miejscu – mówił Krzysztof Gil, wójt gminy Gręboszów.

Będziemy obserwować, mierzyć czasy dojazdów, ilość zdarzeń i niewykluczone, że ten plan zabezpieczenia ratunkowego województwa małopolskiego będzie musiał ulec zmianie. My potrzebujemy pewnych analiz. Musi to być racjonalne i uzasadnione – oznajmiła minister Józefa Szczurek-Żelazko.

Na pamiątkę wizyty na terenie gminy Gręboszów, Józefa Szczurek-Żelazko otrzymała miód z gręboszowskiej pasieki Tadeusza Zawodnego oraz monografię naszej gminy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 10.10.2019 r.

W poniedziałek, 7 października br. w sali konferencyjnej GCKiCz odbyło się spotkanie z Józefą Szczurek-Żelazko, posłanką na sejm RP, wiceminister i sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatu dąbrowskiego, pracownicy służby zdrowia oraz mieszkańcami gminy Gręboszów. W spotkaniu uczestniczyli m. in.: Lesław Wieczorek – starosta powiatu dąbrowskiego, Krzysztof Bryk – wicestarosta, Jan Sipior – burmistrz Szczucina, Łukasz Węgrzyn – dyrektor dąbrowskiego szpitala powiatowego, Krzysztof Gil – wójt gminy Gręboszów oraz Marek Mosio – przewodniczący Rady Gminy Gręboszów. Podczas spotkania Pani Minister szeroko omówiła zagadnienia związane z wdrożonymi już przez rząd programami prorodzinnymi oraz przybliżyła założenia programowe projektów rządowych. W dyskusji mówiono o problemach w rehabilitacji i dobrej współpracy lekarzy rodzinnych ze szpitalem. Jednak głównym wątkiem dyskusji była kwestia powstania punktu stacjonowania karetek w gminie Gręboszów. W związku z otwarciem w przyszłym roku mostu w Borusowej zwiększy się na pewno natężenie ruchu na terenie gminy Gręboszów, która oddalona jest około 20 kilometrów od Dąbrowy Tarnowskiej. Niewykluczone, że będziemy się zmagać z wypadkami drogowymi i różnymi zdarzeniami, częściej niż do tej pory. Dlatego ta pomoc musi być na miejscu – mówił Krzysztof Gil, wójt gminy Gręboszów. Będziemy obserwować, mierzyć czasy dojazdów, ilość zdarzeń i niewykluczone, że ten plan zabezpieczenia ratunkowego województwa małopolskiego będzie musiał ulec zmianie. My potrzebujemy pewnych analiz. Musi to być racjonalne i uzasadnione – oznajmiła minister Józefa Szczurek-Żelazko. Na pamiątkę wizyty na terenie gminy Gręboszów, Józefa Szczurek-Żelazko otrzymała miód z gręboszowskiej pasieki Tadeusza Zawodnego oraz monografię naszej gminy.   Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 10.10.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe