Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
wtorek
9 sierpnia
temperatura: 16°C
wiatr: 10,5 km/h
opady: 0,0 mm

Wizyta Św. Mikołaja w Centrum Kultury

W polskiej tradycji bardzo mocno zakorzeniony jest zwyczaj obdarowywania się prezentami w dniu 6 grudnia. Jest to związane z życiem i działalnością patrona tego dnia Św. Mikołaja – biskupa z Miry, żyjącego na przełomie III i IV wieku. Dlatego też wszyscy, a w szczególności dzieci z niecierpliwością oczekują tego wyjątkowego dnia. Jak co roku Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie z początkiem grudnia organizuje specjalny program mikołajkowa skierowany do najmłodszych mieszkańców naszej gminy, w którym oprócz konkursów i zabaw z nagrodami, na wszystkich obecnych czeka wizyta wyjątkowego gościa, który hojnie obdarowuje wszystkich słodkimi prezentami. Nie inaczej było i w tym roku. W sobotnie przedpołudnie 6 grudnia wypełniona po brzegi najmłodszymi mieszkańcami gminy wraz z ich najbliższymi sala konferencyjna GCKiCz wspólnie bawiła się oczekując na przybycie Św. Mikołaja. Dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w szeregu zabaw i konkurencji sprawdzających wiedzę, sprawność i kreatywność, a które przygotowane były przez pracowników placówki. W czasie programu odbyło się również wręczenie nagród dla najaktywniejszych czytelników mijającego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej. Kulminacją imprezy była wizyta wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja, który w asyście aniołka przybył z mnóstwem cukierków. Zaprosił on również wszystkich obecnych do wspólnej zabawy. Ponadto przypomniał historię wielowiekowej tradycji obdarowywania się prezentami w tym wyjątkowym dniu oraz hagiografię Św. Mikołaja z Miry. Na koniec wszyscy, którzy w tym dniu przybyli do GCKiCz, bez względu na wiek, mogli otrzymać garść słodyczy jak również zadać Mikołajowi pytanie związane z postacią tego wyjątkowego świętego.

Na zakończenie wszyscy mogli zrobić sobie wspólne zdjęcie z niecodziennym gościem, który odwiedza nas tylko raz w roku. Imprezę poprowadził dyr. GCKiCz Wiesław Lizak. Sponsorami nagród i słodyczy byli: Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomani w Gręboszowie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.12.2014 r.

W polskiej tradycji bardzo mocno zakorzeniony jest zwyczaj obdarowywania się prezentami w dniu 6 grudnia. Jest to związane z życiem i działalnością patrona tego dnia Św. Mikołaja – biskupa z Miry, żyjącego na przełomie III i IV wieku. Dlatego też wszyscy, a w szczególności dzieci z niecierpliwością oczekują tego wyjątkowego dnia. Jak co roku Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie z początkiem grudnia organizuje specjalny program mikołajkowa skierowany do najmłodszych mieszkańców naszej gminy, w którym oprócz konkursów i zabaw z nagrodami, na wszystkich obecnych czeka wizyta wyjątkowego gościa, który hojnie obdarowuje wszystkich słodkimi prezentami. Nie inaczej było i w tym roku. W sobotnie przedpołudnie 6 grudnia wypełniona po brzegi najmłodszymi mieszkańcami gminy wraz z ich najbliższymi sala konferencyjna GCKiCz wspólnie bawiła się oczekując na przybycie Św. Mikołaja. Dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w szeregu zabaw i konkurencji sprawdzających wiedzę, sprawność i kreatywność, a które przygotowane były przez pracowników placówki. W czasie programu odbyło się również wręczenie nagród dla najaktywniejszych czytelników mijającego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej. Kulminacją imprezy była wizyta wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja, który w asyście aniołka przybył z mnóstwem cukierków. Zaprosił on również wszystkich obecnych do wspólnej zabawy. Ponadto przypomniał historię wielowiekowej tradycji obdarowywania się prezentami w tym wyjątkowym dniu oraz hagiografię Św. Mikołaja z Miry. Na koniec wszyscy, którzy w tym dniu przybyli do GCKiCz, bez względu na wiek, mogli otrzymać garść słodyczy jak również zadać Mikołajowi pytanie związane z postacią tego wyjątkowego świętego. Na zakończenie wszyscy mogli zrobić sobie wspólne zdjęcie z niecodziennym gościem, który odwiedza nas tylko raz w roku. Imprezę poprowadził dyr. GCKiCz Wiesław Lizak. Sponsorami nagród i słodyczy byli: Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomani w Gręboszowie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Zdjęcia z wydarzenia       Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.12.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe