Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
24 września
temperatura: 14°C
wiatr: 11,0 km/h
opady: 0,2 mm

Wizyta Wicemarszałka w Gminie Gręboszów

W dniu 13 listopada 2020r. Gminę Gręboszów odwiedził wicemarszałek Łukasz Smółka który najpierw w Urzędzie Gminy spotkał się z Krzysztofem Gilem wójtem naszej gminy. W trakcie spotkania omawiano m.in. budowę planowanej obwodnicy od mostu na rz. Wisła do drogi wojewódzkiej, projektowanie i budowę ronda w Żelichowie, plany zagospodarowania terenu zakupionego gospodarstwa rolnego przylegającego od północy do budynku szkoły podstawowej, urzędu gminy i GZOZ-u. W spotkaniu tym, także udział wzięli: poseł na Sejm Wiesław Krajewski, Dawid Gleń z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz zastępca wójta Zdzisław Kogut.

Następnie udano się na budowę mostu w Borusowej, który łączy brzegi Wisły, a na którym to w tym dniu odbywały się próby obciążeniowe nadzorowane przez Grzegorza Poprawę z Politechniki Śląskiej. Jak poinformowano, podczas tych prób obciążeniowych konstrukcja mostu zachowywała się prawidłowo i zgodnie z założeniami. Dane, które były zbierane w trakcie dokonywania prób zostaną przekazane inżynierom, którzy dokonają ostatecznej analizy i oceny.

Na samej budowie mostu i dojazdach są prowadzone roboty wykończeniowe i jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, w najbliższym czasie zostanie złożony wniosek do nadzoru budowlanego  o wydanie pozwolenia na użytkowanie mostu. Ten blisko 700 metrowy most powinien zostać otwarty pod koniec grudnia br.

 

 

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.11.2020 r.

W dniu 13 listopada 2020r. Gminę Gręboszów odwiedził wicemarszałek Łukasz Smółka który najpierw w Urzędzie Gminy spotkał się z Krzysztofem Gilem wójtem naszej gminy. W trakcie spotkania omawiano m.in. budowę planowanej obwodnicy od mostu na rz. Wisła do drogi wojewódzkiej, projektowanie i budowę ronda w Żelichowie, plany zagospodarowania terenu zakupionego gospodarstwa rolnego przylegającego od północy do budynku szkoły podstawowej, urzędu gminy i GZOZ-u. W spotkaniu tym, także udział wzięli: poseł na Sejm Wiesław Krajewski, Dawid Gleń z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz zastępca wójta Zdzisław Kogut. Następnie udano się na budowę mostu w Borusowej, który łączy brzegi Wisły, a na którym to w tym dniu odbywały się próby obciążeniowe nadzorowane przez Grzegorza Poprawę z Politechniki Śląskiej. Jak poinformowano, podczas tych prób obciążeniowych konstrukcja mostu zachowywała się prawidłowo i zgodnie z założeniami. Dane, które były zbierane w trakcie dokonywania prób zostaną przekazane inżynierom, którzy dokonają ostatecznej analizy i oceny. Na samej budowie mostu i dojazdach są prowadzone roboty wykończeniowe i jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, w najbliższym czasie zostanie złożony wniosek do nadzoru budowlanego  o wydanie pozwolenia na użytkowanie mostu. Ten blisko 700 metrowy most powinien zostać otwarty pod koniec grudnia br. Zdjęcia z wydarzenia           Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.11.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe