Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 lipca
temperatura: 23°C
wiatr: 6,1 km/h
opady: 0,0 mm

Zapowiedź Przysięgi Małopolskich Terytorialsów

W najbliższą sobotę 6 lipca 2024 r. o godzinie 11:00 na rynku w Gorlicach odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która będzie podsumowaniem szkolenia "Wakacje z WOT".

Przysięga wojskowa to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i narodu polskiego. Takie zobowiązanie w sobotę 6 lipca na gorlickim rynku podejmie blisko 70 żołnierzy-ochotników. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla składających przysięgę, jak i ich rodzin oraz najbliższych.

Uroczystość jest współorganizowana z Urzędem Miejskim w Gorlicach. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Wojskowa, na przybyłych gości czekać będą atrakcje takie jak: prezentacja sprzętu i uzbrojenia Jednostek z Garnizonu Kraków, tradycyjna wojskowa grochówka oraz strefa edukacyjno-zabawowa dla dzieci.

Przybyłych gości prosimy o parkowanie pojazdów w wyznaczonych miejscach.

Chcesz dołączyć do Małopolskich Terytorialsów? Kolejne szkolenie rozpocznie się już 6 września 2024 ale możesz zgłosić się już dziś!

  • Skorzystaj z pomocy dedykowanego rekrutera z Twojego powiatu: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl
  • Możesz także złożyć wniosek w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Targu i Nowym Sączu) lub poprzez platformę internetową ePUAP.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” została sformowana w 2018 roku. Liczy ponad 2 200 żołnierzy i składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty: w Krakowie-Rząsce, Oświęcimiu, Tarnowie i Limanowej oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Marcin Siudziński.

 

Zapowiedź Przysięgi Małopolskich Terytorialsów

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 04.07.2024 r.

W najbliższą sobotę 6 lipca 2024 r. o godzinie 11:00 na rynku w Gorlicach odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która będzie podsumowaniem szkolenia "Wakacje z WOT". Przysięga wojskowa to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i narodu polskiego. Takie zobowiązanie w sobotę 6 lipca na gorlickim rynku podejmie blisko 70 żołnierzy-ochotników. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla składających przysięgę, jak i ich rodzin oraz najbliższych. Uroczystość jest współorganizowana z Urzędem Miejskim w Gorlicach. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Wojskowa, na przybyłych gości czekać będą atrakcje takie jak: prezentacja sprzętu i uzbrojenia Jednostek z Garnizonu Kraków, tradycyjna wojskowa grochówka oraz strefa edukacyjno-zabawowa dla dzieci. Przybyłych gości prosimy o parkowanie pojazdów w wyznaczonych miejscach. Chcesz dołączyć do Małopolskich Terytorialsów? Kolejne szkolenie rozpocznie się już 6 września 2024 ale możesz zgłosić się już dziś! Skorzystaj z pomocy dedykowanego rekrutera z Twojego powiatu: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl Możesz także złożyć wniosek w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Targu i Nowym Sączu) lub poprzez platformę internetową ePUAP. 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” została sformowana w 2018 roku. Liczy ponad 2 200 żołnierzy i składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty: w Krakowie-Rząsce, Oświęcimiu, Tarnowie i Limanowej oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Marcin Siudziński.           Wprowadzenie: Marcin Janowiec 04.07.2024 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe