Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
4 października
temperatura: 16°C
wiatr: 12,2 km/h
opady: 0,0 mm

Zapraszamy na BEZPŁATNE badanie kolonoskopowe w ramach Programu Przesiewowego dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

Bezpłatne Badania Kolonoskopowe

Zapraszamy na spotkanie „Profilaktyka raka jelita grubego”

22 października 2017 (niedziela) godz. 15.00 Aula Domu Parafialnego Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

19 października 2017 godz. 16.00 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku Plac Targowy 10

 

Rak jelita grubego jest drugim co częstości nowotworem złośliwym w Polsce, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Charakteryzuje się dużą dynamiką wzrostu zachorowalności, co jest spowodowane głownie współczesną dietą z małą zawartością błonnika, otyłością i siedzącym trybem życia. Jednocześnie rak jelita grubego jest chorobą rozwijającą się przez długi okres czasu. Dodatkowo wystąpienie raka jelita grubego poprzedza zazwyczaj pojawienie się polipów gruczolakowych w jelicie grubym. Niestety okres ten jest całkowicie bezobjawowy. Jedyną możliwością wykrycia polipów i wczesnych postaci raka jest przesiewowe badanie kolonoskopowe.


Wykrycie i usunięcie gruczolaków jelita grubego podczas kolonoskopii znacznie redukuje możliwość zachorowania na raka jelita grubego a wykrycie jego wczesnych postaci zwiększa istotnie szanse na całkowite wyleczenie.
Dlatego niezmiernie ważnym jest wykonanie w odpowiednim wieku przesiewowego badania kolonoskopowego.

Do badań kwalifikują się:

  • wszystkie osoby w wieku 50 – 65 lat bez objawów raka jelita grubego
  • osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego
  • osoby w wieku 25–65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni Genetycznej.

Do badań nie kwalifikujemy osób, które miały badanie w ciągu ostatnich 10 lat !

W ramach Programu zapewniamy:

        1. Bezpłatne badanie kolonoskopowe diagnostyczne
        2. Bezpłatne pobranie wycinków i usunięcie wszystkich polipów poniżej 10 mm
        3. Bezpłatne badanie histopatologiczne pobranych wycinków i usuniętych polipów
        4. Bezpłatnie preparatu służące do oczyszczenia jelita przed badaniem
        5. Bezpłatną sedację ( znieczulenie) w czasie badania


Do badania nie jest konieczne skierowanie. Osoby spełniające kryteria kwalifikacji do Programu wypełniają ankietę, na podstawie której kwalifikujemy pacjenta do badania. Ankietę należy dostarczyć do Rejestracji osobiście, listownie, e-mailem luf faksem. Pracownik Rejestracji skontaktuje się z Państwem telefonicznie, udzieli szczegółowych informacji na temat przygotowania do badania i ustali dogodny termin badania.

REJESTRACJA:

  • Poniedziałek –Piątek 08.00-20.00
  • tel/fax 146240043,
  • tel kom. 609877677,
  • e-mail: centrum@eskulap.tarnow.pl

Ankieta – do pobrania TUTAJ
Opis przygotowania do badania – do pobrania TUTAJ
Opis kolonoskopii i znieczulenia – do pobrania TUTAJ

 

 

files/pliki/aktualnosci/2017/10pazdziernik/Zapraszamy na BEZPLATNE badanie kolonoskopowe/bez tytulu.JPG

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.10.2017 r.

Bezpłatne Badania Kolonoskopowe Zapraszamy na spotkanie „Profilaktyka raka jelita grubego” 22 października 2017 (niedziela) godz. 15.00 Aula Domu Parafialnego Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej 19 października 2017 godz. 16.00 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku Plac Targowy 10   Rak jelita grubego jest drugim co częstości nowotworem złośliwym w Polsce, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Charakteryzuje się dużą dynamiką wzrostu zachorowalności, co jest spowodowane głownie współczesną dietą z małą zawartością błonnika, otyłością i siedzącym trybem życia. Jednocześnie rak jelita grubego jest chorobą rozwijającą się przez długi okres czasu. Dodatkowo wystąpienie raka jelita grubego poprzedza zazwyczaj pojawienie się polipów gruczolakowych w jelicie grubym. Niestety okres ten jest całkowicie bezobjawowy. Jedyną możliwością wykrycia polipów i wczesnych postaci raka jest przesiewowe badanie kolonoskopowe. Wykrycie i usunięcie gruczolaków jelita grubego podczas kolonoskopii znacznie redukuje możliwość zachorowania na raka jelita grubego a wykrycie jego wczesnych postaci zwiększa istotnie szanse na całkowite wyleczenie.Dlatego niezmiernie ważnym jest wykonanie w odpowiednim wieku przesiewowego badania kolonoskopowego.Do badań kwalifikują się: wszystkie osoby w wieku 50 – 65 lat bez objawów raka jelita grubego osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego osoby w wieku 25–65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni Genetycznej. Do badań nie kwalifikujemy osób, które miały badanie w ciągu ostatnich 10 lat !W ramach Programu zapewniamy:        1. Bezpłatne badanie kolonoskopowe diagnostyczne        2. Bezpłatne pobranie wycinków i usunięcie wszystkich polipów poniżej 10 mm        3. Bezpłatne badanie histopatologiczne pobranych wycinków i usuniętych polipów        4. Bezpłatnie preparatu służące do oczyszczenia jelita przed badaniem        5. Bezpłatną sedację ( znieczulenie) w czasie badaniaDo badania nie jest konieczne skierowanie. Osoby spełniające kryteria kwalifikacji do Programu wypełniają ankietę, na podstawie której kwalifikujemy pacjenta do badania. Ankietę należy dostarczyć do Rejestracji osobiście, listownie, e-mailem luf faksem. Pracownik Rejestracji skontaktuje się z Państwem telefonicznie, udzieli szczegółowych informacji na temat przygotowania do badania i ustali dogodny termin badania.REJESTRACJA: Poniedziałek –Piątek 08.00-20.00 tel/fax 146240043, tel kom. 609877677, e-mail: centrum@eskulap.tarnow.pl Ankieta – do pobrania TUTAJOpis przygotowania do badania – do pobrania TUTAJOpis kolonoskopii i znieczulenia – do pobrania TUTAJ               Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.10.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe