Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
wtorek
28 czerwca
temperatura: 29°C
wiatr: 7,3 km/h
opady: 0,0 mm

Zawody Sportowo Pożarnicze MDP

W dniu 02 lipca 2017r. na stadionie sportowym w Borusowej, odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa PSP w Dąbrowie Tarnowskiej przy współpracy Pani mgr Krystyny Świętek Wójt Gminy Gręboszów, oraz Zarządu i Członków OSP Borusowa.

Sędzią głównym zawodów wyznaczonym przez Komendanta Powiatowego PSP był mł bryg. Mariusz Klimaj. Zawody rozpoczęły się złożeniem meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej dh Ryszardowi Pikul przez Komendanta Zawodów dh Andrzeja Rutę o gotowości drużyn do rozpoczęcia zawodów. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn w tym 6 dziewczęcych. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach:

- ćwiczenia bojowe

- sztafeta pożarnicza na dystansie 400 metrów.

Klasyfikacja generalna w grupach przedstawia się następująco:

- grupa dziewcząt

1 miejsce MDP Radgoszcz

2 miejsce MDP Olesno

3 miejsce MDP Borusowa

4 miejsce MDP Mędrzechów

5 miejsce MDP Smęgorzów

6 miejsce MDP Kanna

- grupa chłopców

1 miejsce MDP Radgoszcz

2 miejsce MDP Kanna

3 miejsce MDP Borusowa

4 miejsce MDP Olesno

Do wojewódzkich zawodów sportowo – pożarniczych MDP zakwalifikowały się drużyny dziewczęca i chłopięca z Radgoszczy. Zawody odbyły się w serdecznej, gościnnej i sportowej atmosferze stworzonej przez gospodarzy i zgromadzoną publiczność. Puchary za zajęte miejsca, dyplomy oraz okolicznościowe czapeczki uczestnikom zawodów wręczali mgr Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski a zarazem Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komendant Powiatowy PSP bryg. Robert Kłósek, Krystyna Świętek Wójt Gminy Gręboszów, dh Andrzej Ruta Prezes OSP Borusowa. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w swoim wystąpieniu serdecznie pogratulował zajętych miejsc podkreślając jak ważnym jest ugruntowanie umiejętności w zakresie zachowań w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia jak również umiejętność pracy zespołowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Treść artykułu: http://www.straz-dt.pl/

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.07.2017 r.

W dniu 02 lipca 2017r. na stadionie sportowym w Borusowej, odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa PSP w Dąbrowie Tarnowskiej przy współpracy Pani mgr Krystyny Świętek Wójt Gminy Gręboszów, oraz Zarządu i Członków OSP Borusowa. Sędzią głównym zawodów wyznaczonym przez Komendanta Powiatowego PSP był mł bryg. Mariusz Klimaj. Zawody rozpoczęły się złożeniem meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej dh Ryszardowi Pikul przez Komendanta Zawodów dh Andrzeja Rutę o gotowości drużyn do rozpoczęcia zawodów. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn w tym 6 dziewczęcych. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: - ćwiczenia bojowe - sztafeta pożarnicza na dystansie 400 metrów. Klasyfikacja generalna w grupach przedstawia się następująco: - grupa dziewcząt 1 miejsce MDP Radgoszcz 2 miejsce MDP Olesno 3 miejsce MDP Borusowa 4 miejsce MDP Mędrzechów 5 miejsce MDP Smęgorzów 6 miejsce MDP Kanna - grupa chłopców 1 miejsce MDP Radgoszcz 2 miejsce MDP Kanna 3 miejsce MDP Borusowa 4 miejsce MDP Olesno Do wojewódzkich zawodów sportowo – pożarniczych MDP zakwalifikowały się drużyny dziewczęca i chłopięca z Radgoszczy. Zawody odbyły się w serdecznej, gościnnej i sportowej atmosferze stworzonej przez gospodarzy i zgromadzoną publiczność. Puchary za zajęte miejsca, dyplomy oraz okolicznościowe czapeczki uczestnikom zawodów wręczali mgr Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski a zarazem Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komendant Powiatowy PSP bryg. Robert Kłósek, Krystyna Świętek Wójt Gminy Gręboszów, dh Andrzej Ruta Prezes OSP Borusowa. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w swoim wystąpieniu serdecznie pogratulował zajętych miejsc podkreślając jak ważnym jest ugruntowanie umiejętności w zakresie zachowań w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia jak również umiejętność pracy zespołowej.     Zdjęcia z wydarzenia                 Opracowanie: Wiesław Lizak Treść artykułu: http://www.straz-dt.pl/ Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.07.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe