Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
26 września
temperatura: 17°C
wiatr: 8,9 km/h
opady: 0,0 mm

Złożenie wieńców na Westerplatte

W dniu 24 lipca 2020 r. delegacja Gminy Gręboszów na czele z Markiem Mosio – Przewodniczącym Rady Gminy Gręboszów oraz Krzysztofem Gilem – Wójtem Gminy, gościła w Gdańsku i w godzinach przedpołudniowych złożyła wieniec od Społeczeństwa Gminy Gręboszów na Cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego zlokalizowanego w miejscu zniszczonej przez nalot bombowców wartowni Nr 5 Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Jest tam mogiła zbiorowa poległych obrońców oraz ich dowódcy mjr Henryka Sucharskiego. Drugi wieniec złożono pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża położonym na półwyspie Westerplatte, przy wejściu do portu morskiego, na terenie byłej polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Pomnik ten w formie kopca z monumentem o wysokości 25 metrów, upamiętnia polskich obrońców Wybrzeża we wrześniu 1939 roku.

Wcześniej delegacja odwiedziła Plac Solidarności położony przy historycznej Bramie Nr 2 Stoczni Gdańskiej, który był miejscem początku ruchu NSZZ Solidarność i miejscem protestów podczas sierpnia 1980 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 28.07.2020 r.

W dniu 24 lipca 2020 r. delegacja Gminy Gręboszów na czele z Markiem Mosio – Przewodniczącym Rady Gminy Gręboszów oraz Krzysztofem Gilem – Wójtem Gminy, gościła w Gdańsku i w godzinach przedpołudniowych złożyła wieniec od Społeczeństwa Gminy Gręboszów na Cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego zlokalizowanego w miejscu zniszczonej przez nalot bombowców wartowni Nr 5 Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Jest tam mogiła zbiorowa poległych obrońców oraz ich dowódcy mjr Henryka Sucharskiego. Drugi wieniec złożono pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża położonym na półwyspie Westerplatte, przy wejściu do portu morskiego, na terenie byłej polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Pomnik ten w formie kopca z monumentem o wysokości 25 metrów, upamiętnia polskich obrońców Wybrzeża we wrześniu 1939 roku. Wcześniej delegacja odwiedziła Plac Solidarności położony przy historycznej Bramie Nr 2 Stoczni Gdańskiej, który był miejscem początku ruchu NSZZ Solidarność i miejscem protestów podczas sierpnia 1980 roku.     Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Marcin Janowiec 28.07.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe